Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miłochów/Świdnica: Wicestarosta Synowska, prokuratura i szpital o śmierci chłopca

Sobota, 26 lutego 2011, 14:23
Aktualizacja: 14:33
Autor: KO
Miłochów/Świdnica: Wicestarosta Synowska, prokuratura i szpital o śmierci chłopca
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dwunastolatek zmarł podczas akcji ratunkowej po zadławieniu się kęsem bułki. – Na mój wniosek prowadzone jest postępowanie wyjaśniające na drodze służbowej – oświadczyła wicestarosta Alicja Synowska. Sekcję zwłok dziecka, które było od dłuższego czasu leczone na schizofrenię, wykonał administracyjne szpital. – Gdyby chłopiec nie był chory, to by nie umarł w taki sposób – mówi doktor Jacek Domejko, szef Latawca.

Rodzice dziecka, które po zadławieniu się bułką zmarło, zwrócili się o pomoc w wyjaśnieniu sprawy do świdnickiej prokuratury. Choć o życie dwunastoletniego chłopca z Miłochowa walczyli lekarze z pogotowia i ze szpitala, nie udało się zapobiec nieszczęściu. Więcej: tutaj.

W tej sprawie Alicja Synowska, wicestarosta, wydała oświadczenie.
STANOWISKO
W związku z tragiczną śmiercią dziecka w dniu 3 lutego br., któremu pomocy udzielało SP ZOZ Powiatowe Pogotowie Ratunkowe w Świdnicy informuję, że na mój wniosek prowadzone jest postępowanie wyjaśniające na drodze służbowej. Ma ono na celu sprawdzenie, czy pomoc udzielona pacjentowi odbyła się z dochowaniem wszelkiej staranności i wymaganych procedur. Postępowanie wyjaśniające prowadzone jest także przez świdnicką prokuraturę. W zależności od wyników postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez powiat, podjęte zostaną dalsze decyzje.
Jednocześnie pragnę przekazać rodzinie i bliskim zmarłego chłopca szczere wyrazy współczucia oraz głębokiego żalu.
Wicestarosta Świdnicki
Alicja Synowska

Prokuratora zajmuje się sprawą po zawiadomieniu ojca chłopca. - Postępowanie idzie w kierunku wyjaśnienia, czy doszło do błędu lekarskiego podczas ratowania dziecka przez załogę pogotowia - mówi Marek Rusin, prokurator rejonowy.

- Dobrze, że prokuratura się tym zajmuje. Mam pewność, że wszystko zostanie dokładnie wyjaśnione - mówi doktor Zbigniew Kołodziejczyk, dyrektor pogotowia.

Wyniki administracyjnej sekcji zwłok zostaną poddane ocenie biegłego. Wynika z nich m.in., że chłopiec wcześniej już krztusił się jedzeniem. Być może na to wpływ miały zażywane przez niego leki psychotropowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group