Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 534
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wicestarosta Wawryniewicz o sprawie Artura K.

Wiadomości: Świdnica
Środa, 6 października 2010, 10:26
Aktualizacja: 22:11
Autor: red.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ryszard Wawryniewicz wypowiada się w sprawie pacjenta wypisanego z Latawca, który kilka godzin później zmarł z powodu zapalenia trzustki.

O sprawie piszemy w Temacie Tygodnia: Wypisany z Latawca pacjent zmarł po drodze do domu.

Oto treść pisma, które otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy:

W związku ze znalezieniem w dniu 28 września, w okolicach wiaduktu kolejowego zwłok 29-letniego mężczyzny, który był wcześniej pod opieką Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala „Latawiec” w Świdnicy informuję, że na wniosek dyrektora placówki Jacka Domejki oraz mój prowadzone jest postępowanie wyjaśniające oraz wewnętrzna kontrola. Ma ona na celu sprawdzenie, czy pomoc udzielona pacjentowi przyjętemu na Szpitalny Oddział Ratunkowy odbyła się z dochowaniem wszelkiej staranności i wymaganych procedur. Dodatkowo postępowanie wyjaśniające prowadzone jest przez świdnicką prokuraturę i do momentu ustalenia okoliczności śmierci ww. mężczyzny prosimy o powstrzymanie się od formułowania jakichkolwiek opinii, które prowadzą do pojawienia się wśród społeczeństwa krzywdzącej dla pracowników szpitala „Latawiec” oraz całej placówki oceny jej pracy na rzecz pacjentów. Dla dobra sprawy, na tym etapie, nie możemy ujawniać żadnych szczegółów związanych z tą sprawę, aż do momentu zakończenia postępowania wyjaśniającego.

Wicestarosta Świdnicki
Ryszard Wawryniewicz

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 6-10-2010 10:44
Najlepiej pod dywan
~V. 6-10-2010 11:20
I tak, i nie Panie Starosto. Opinia publiczna ma prawo wiedzieć, że ktoś, kto chwilę wcześniej był pod opieką SOR umarł... Co wykaże śledztwo? Może nic. Może winę lekarza. Może winę pacjenta. Do rozwiązania tej zagadki jednak daleko, ale ludzie mówią, plotkują. Cały Żarów i okoliczne wioski wiedzą o tej tragedii. Umarł chłopak, który choć rzeczywiście nadużywał alkoholu, to był spokojny, nikomu nie wadził. Ale przecież alkohol jest LEGALNY!! Skoro państwo nie chce leczyć alkoholików, to niech może zrobi akcję zamykania sklepów sprzedających procenty! Chłopak pił, to mu się nie należy pomoc w szpitalu? Czy ludziom umierającym na raka płuc też odmówi się pomocy, bo sami palili papierosy??????? A co z ludźmi jedzącymi masło i jajka? Jak będą mieli niedrożne żyły, to też im nie udzielimy pomocy, bo sami sobie podnieśli cholesterol??????????
~ 6-10-2010 12:12
tak jest rysio bawi sie w c.s.i kryminalne zagadki swidnicy, sprawa jasna jak slonce- przyszedl pijaczek i zostal lekko splawiony, na nieszczescie pijaczkowi sie umarlo...
~ewa 6-10-2010 12:19
och... , aż tak krytyczne są te głosy,że musi swoje stanowisko zająć Pan wicestarosta. Oczywiście nie chodzi tu o "kolesiostwo" tylko dobro szpitala... Czy Pan sądzi iż jest to incydent? Wiele krytycznych wypowiedzi dotyczy funkconowania "Latawca", a nie tego konkretnego przypadku.
~Cześka 6-10-2010 13:11
Kiedyś mawiało się- na chłopski rozum.Czesto ludzie posługiwali się rozsądkiem i wyobraznią.Dzisiaj mamy ISO 9000 coś tam.Czyli jak w procedurze ISO czegoś nie ma to i w rozsądku i rozumie człowieka nie powinno być.Konkludując wszystkiemu jest winne ISO które szpital "Latawiec" posiada i sie nim chełpi.
~ 6-10-2010 13:13
TERAZ NIECH WYPOWIE SIE mURDZEK I wORSA
~ 6-10-2010 14:20
Mówiąc o szacunku dla wszystkich ludzi należy pamiętac, że nazwiska piszemy z Wielkiej Litery. kogokolwiek by nie było.
~$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ 6-10-2010 20:41
obojętnie czy ktoś był winny czy nie ale człowieka się nie wypuszcza się do Żarowa o 23,55 żeby szedł na piechotę do domu bo nawet jak by go odwiozła karetka ,to chyba jeszcze na tyle NFZ by było stac w sumie składki wszyscy opłacają
~Spiker 6-10-2010 22:01
Panie Wawryniewicz a kiedy wypowie się pan na temat Dr. Zająca i innych ??
~ 6-10-2010 23:05
Ja tam wolę, żeby moje składki były lepiej wydawane niż na rozwożenie pijaczków po domach karetkami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group