Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Widoczni na dożynkach

Poniedziałek, 4 września 2023, 9:44
Aktualizacja: 19:45
Autor: red
REGION: Widoczni na dożynkach
Fot. KPP Świdnica
W sobotę 2 września w Szczepanowie na terenie gminy Marcinowice odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Na imprezie nie zabrakło policjantów z Posterunku Policji w Marcinowicach ale i z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, którzy dbali o bezpieczeństwo, prezentowali sprzęt policyjny, a także przygotowali stoisko informacyjne, gdzie poprzez zabawę omawiali podstawowe zasady bezpieczeństwa w różnych obszarach. Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta.

Oprócz licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla wszystkich uczestników imprezy, każdy mógł odwiedzić stoisko przygotowane przez świdnickich policjantów.

Dzieci ale i dorośli mieli okazję zobaczyć z bliska sprzęt policyjny, który na co dzień wykorzystywany jest przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, a także porozmawiać z policjantami na każdy temat.

Chętni mogli zapoznać się bliżej z pracą technika kryminalistyki i sami spróbować się w tej dziedzinie zabezpieczając ślady min. linii papilarnych.

Festyn był również świetną okazją do promocji zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o pracy policjantów w różnych pionach i zachęcali do wstąpienia w policyjne szeregi.

Mundurowi rozmontowali także z dziećmi, młodzieżą, ale i seniorami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Udział policjantów w imprezie spotkał się z uznaniem i dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników, a zaprezentowana tematyka doskonale wpisała się w trwającą akcję „ Bezpieczna droga do szkoły”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group