Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Widowisko muzyczne

Środa, 18 sierpnia 2021, 7:04
Aktualizacja: 9:05
Autor: red
Lubachów: Widowisko muzyczne
Fot. Gmina Świdnica
Już nie tylko muzyczny krążek, ale i widowisko będzie efektem muzycznych wakacji z gminą Świdnica.

Od 2012 roku z wykorzystaniem gminnego studia nagrań utalentowana młodzież gminy Świdnicy uczestniczy w muzycznych warsztatach wokalnych, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Na przestrzeni kilku lat nagrano już 8 muzycznych krążków.

- W dniach 16-21 sierpnia realizujemy dziewiątką już edycję warsztatów muzycznych dla uzdolnionej wokalnie grupy uczniów z gminnych placówek oświatowych – mówi Tadeusz Szarwaryn. Chociaż wakacje zbliżają się ku końcowi Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie rozbrzmiewa śpiewem i muzyką. Uczestnicy spotkali się, aby pod kierunkiem instruktorów popracować nad materiałem wokalnym i tekstowym, ponieważ założeniem tegorocznych warsztatów organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest widowisko muzyczne pt. „Dzielmy się nadzieją”.

Na bazie wcześniej nagranych piosenek warsztatowych autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna pojawił się pomysł na połączenie muzyki z teatrem nawiązującym do elementów profilaktyki, a w szczególności problemu zamknięcia się młodych ludzi w świecie technologii i zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych. Chociaż to nie jedyny wątek przedstawienia. Zamierzeniem autorów jest prezentacja przedstawienia na deskach świdnickiego teatru. Scenariusz napisał Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie i jednocześnie kierownik tej formy spędzenia czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

Dla przypomnienia! Gminne studio nagrań obejmuje m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

- Z perspektywy tych 9 lat, możemy z przekonaniem powiedzieć, że były do trafnie ulokowane środki. Zakupiony sprzęt pozwala na organizację nie tylko letniego, czy zimowego wypoczynku, ale przede wszystkim pomaga odkrywać muzyczne talenty wśród uzdolnionych uczniów z gminy Świdnica z czego jesteśmy bardzo dumni – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group