Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1056
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Więcej dla pielęgniarek – w Pogotowiu będą podwyżki

Środa, 8 czerwca 2011, 19:04
Aktualizacja: Czwartek, 9 czerwca 2011, 14:07
Autor: GrA
Świdnica: Więcej dla pielęgniarek – w Pogotowiu będą podwyżki
Na zdjęciu dyrektor świdniciego Pogotowia Zbigniew Kołodziejczyk
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie ma jednak mowy o wysokich kwotach. W chwili obecnej działające na terenie świdnickiego Pogotowia Ratunkowego związki zawodowe zastanawiają się, w jaki sposób pieniądze powinny zostać rozdzielone. W ciągu dwóch tygodni zapadnie decyzja.

Podwyżki dla pracowników świdnickiego pogotowia wynikają z tzw. ustawy podwyżkowej. – Ustawa ta mówi, że w sytuacji, gdy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest wyższy w stosunku do roku poprzedniego, to wówczas 40 procent kwoty wynikającej z różnicy musi zostać przeznaczonych na podwyżki dla pracowników.

Nie ma jednak mowy o dużych kwotach. Tym bardziej, że ta sama ustawa faworyzuje pielęgniarki, do których trafi 75 procent tej kwoty, dla pozostałych pracowników pozostanie jedynie 25 procent. Sytuacja jest nieco patowa. W świdnickim pogotowiu pracuje około 50 ratowników i kierowców i około 40 pielęgniarek. W przypadku tych drugich mowa o około 30 złotowej podwyżce w skali miesiąca, w przypadku pierwszych jedynie 8 złotych.

Dlatego dyrekcja świdnickiego pogotowia zdecydowała się podsunąć pracownikom kolejne rozwiązanie. - Ponieważ zdajemy sobie sprawę z bardzo niskich kwot podwyżkowych, a więcej dać nie możemy zaproponowaliśmy, drugie rozwiązanie – mówi Zbigniew Kołodziejczyk. – Gdyby udało się dojść do porozumienia, moglibyśmy tą kwotę odłożyć do grudnia i połączyć z pieniędzmi pochodzącymi z dodatniego bilansu. Te pieniądze zostałyby podzielone po równo i wypłacone jako większe kwoty na święta.

Decyzja należy jednak do pracowników świdnickiej stacji. Rozmowy trwają. A w ciągu dwóch najbliższych tygodni decyzja powinna być już znana.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group