Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Więcej pieniędzy na inwestycje

Wiadomości: Świebodzice
Sobota, 28 kwietnia 2012, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: red
Fot. użyczone
Na sesji Rady Miejskiej w dniu 26 kwietnia Rada podjęła uchwałę o zmianach w budżecie na 2012r. Zmiany są istotne, bo przybyło nowych zadań, które będą realizowane jeszcze w tym roku.

Ogółem zwiększono plan dochodów o 1,7 mln zł, a plan wydatków - o ponad 1,9 mln zł. W budżecie pojawiło się więcej pieniędzy z racji wykonania planu sprzedaży majątku - jest to kwota dodatkowych 2,5 mln zł. Ponieważ jednocześnie zmniejszeniu uległy wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (o blisko 630 tys. zł), a także zmniejszona została subwencja oświatowa, ostatecznie, kwota zwiększonych dochodów zamknęła się na poziomie 1,7 mln zł.

Niemal o taką samą kwotę (1.625.000 zł) zwiększono wydatki majątkowe. Pojawiły się w budżecie nowe zadania inwestycyjne. Jest to zagospodarowanie terenu wraz z przebudową i remontem uzbrojenia obszaru Osiedle Sudeckie 3 (550 tys. zł). W ramach tego zagospodarowania pojawią się tu m.in. nowe miejsca parkingowe i plac zabaw dla dzieci.
Wprowadzono także nowe zadanie związane z inwestycjami na terenie basenów odkrytych przy ul. Rekreacyjnej. W tym rok OsiR chce rozpocząć budowę zaplecza socjalno-gastronomicznego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (stacja uzdatniania wody do basenów odkrytych). Przeznacza się na to w budżecie 600 tys. zł. Inwestycja zakończy się w połowie przyszłego roku. To oznacza, że poprawią się warunki na tych obiektach, niestety wiąże się to z faktem, że basen odkryty nie będzie czynny w sezonie letnim 2012 r.

O 300 tys. zł zwiększona została dotacja dla Zakładu Gospodarki Komunalnej na zakup nowoczesnej, wielofunkcyjnej zamiatarki wraz z osprzętem do utrzymania czystości i odśnieżania ulic i chodników w mieście.

Więcej pieniędzy przeznaczono także m. in. na remont i doposażenie miejskiej siłowni na OSiR-ze (100 tys. zł) oraz na stypendia socjalne dla uczniów (134 tys. zł).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group