Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Więcej środków na oświatę

Środa, 20 sierpnia 2014, 17:27
Aktualizacja: 23:30
Autor: red.
Świebodzice: Więcej środków na oświatę
Fot. UM Świebodzice
Pięć projektów uchwał – w tym w sprawie zmian budżetu gminy oraz jej podziału na okręgi wyborcze, znalazło się w porządku obrad Rady Miejskiej Świebodzice, której kolejna sesja odbyła się w poniedziałek, 18 sierpnia, w sali posiedzeń Ratusza.

Jako pierwszą radni miejscy przyjęli uchwałę w sprawie zmian w budżecie. Na jej mocy wprowadzone zostało nowe zadanie inwestycyjne dotyczące termomodernizacji budynków oświatowych. Gmina ma szansę na otrzymanie dofinansowania na remont Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2, budynku "A" Publicznego Przedszkola nr 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4. Aby jednak móc ubiegać się o dofinansowanie niezbędne jest opracowanie dokumentacji projektowej i analizy finansowej zadania. W związku z tym, w budżecie na 2014 r. zabezpieczone zostały środki na ten cel. Pozostałe przesunięcia także dotyczyły sfery oświaty. Rada zdecydowała o przyznaniu środków na zamontowanie hydrantów w "Czwórce" i zakup sztandaru dla Zespołu Szkół Integracyjnych.

Kolejną istotną uchwałą, którą przyjęli radni było wprowadzenie zmian do podziału Gminy na okręgi wyborcze oraz ustalenia ich granic. Przyjęcie uchwały ma charakter porządkujący, wynika z konieczności wprowadzenia zmian w nazewnictwie ulic. Pozostałe uchwały podjęte na poniedziałkowej sesji dotyczyły zmiany uchwały w sprawie zasad gospodarowania nieruchomościami stanowiącymi własność Gminy Świebodzice oraz rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta Świebodzice. Po zapoznaniu się z opinią Komisji Rewizyjnej Rada Miejska uznała skargę za bezzasadną.

Piąta z uchwał zaplanowanych na poniedziałkową sesję dotyczyła programu dla rodzin wielodzietnych, czyli gminnego odpowiednika tzw. "Karty Dużej Rodziny", który miałby wejść w życie z dniem 1 stycznia 2015 r. Radni zdecydowali jednak, że aby program mógł być skutecznie realizowany, należy go jeszcze dopracować. Wobec tego uchwała została skierowana do przedyskutowania w ramach Komisji oświaty, sportu, kultury, pomocy społecznej i zdrowia.

(Tomasz Merchut)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group