Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzierzków: Wiejskie Integracje w Dzierzkowie

Czwartek, 3 lipca 2014, 13:04
Aktualizacja: 13:05
Autor: red.
Dzierzków: Wiejskie Integracje w Dzierzkowie
Fot. UG Dobromierz
Kolejna runda IV edycji Gminnego Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dobromierz, która odbyła się 28 czerwca, zrealizowana została zgodnie z hasłem przewodnim: „Na sportowo”. Mieszkańcy mogli obserwować i dopingować zmagania drużyn w trzech konkurencjach, w których ostatecznym zwycięzcą okazała się Czernica.

Turniej tradycyjnie rozpoczął przemarsz drużyn. Pierwszą konkurencją był tor przeszkód. Następnie zawodnicy wykonali serię rzutów piłką do kosza. Ostatnia z rozegranych konkurencji - toczenie dętki, zadecydowała o wygranej drużyny z Czernicy, która w końcowej klasyfikacji uzyskała 27 punktów. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek sportowych czuwało jury w składzie: radna Powiatu Świdnickiego Daria Kurek, przedstawiciel Urzędu Gminy Dobromierz Wojciech Kubusiak i pracownik GOKSiR w Dobromierzu - Monika Masełek. Przypominamy, że na ostateczny rezultat turnieju wpływ będzie miała punktacja ze wszystkich 3 rund. Aktualne wyniki publikowane są naszej stronie internetowej w zakładce „Wiejskie Integracje”.

Oprócz sportowych zmagań licznie przybyli mieszkańcy obejrzeli przedstawienie dzieci z małego przedszkola w Roztoce. Kolejnym punktem dzierzkowskiego festynu był występ zespołu folklorystycznego „Czerwone Róże”. W międzyczasie najmłodsi chętnie korzystali z dmuchanej zjeżdżalni, malowali twarze oraz brali udział w konkursach: sportowych i na najpiękniejszy wianek świętojański. Jednak największą przyjemność sprawiła naszym pociechom wyprawa nad rzekę i puszczanie konkursowych wianków.

O smakołyki dla podniebienia zadbało Stowarzyszenie „Aktywni Borów – Dzierzków”, które serwowało domowe wypieki. Tradycyjnym zakończeniem festynu była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group