Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1372
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wiejskie kobiety

Wtorek, 26 października 2021, 15:15
Autor: red
Żarów: Wiejskie kobiety
Fot. UM Żarów
Współczesne gospodynie wiejskie nie zajmują się już tylko uprawą ziemi czy gospodarstwem domowym. Są prawdziwymi liderkami w swoich miejscowościach, wokół których skupia się całe życie społeczne.

Organizują wydarzenia, realizują projekty, kultywują tradycje oraz dbają o to, by integrować mieszkańców miejscowości. Na ich cześć w sobotę, 23 października w Imbramowicach zorganizowano Dzień Kobiet Wiejskich, na który zaproszone zostały gospodynie z całej gminy Żarów. O organizację tego wyjątkowego święta zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Imbramowic oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Każda kobieta otrzymała upominek od burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory. Na wszystkie Panie czekał też okolicznościowy tort oraz pyszne przekąski. Nie zabrakło także życzeń i podziękowań.
- Codziennie udowadniacie, że ciężka praca nie jest Wam obca. Zajmujecie się uprawą i hodowlą, potraficie kierować ciągnikami i kombajnami, jesteście spoiwem ogniska domowego. Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich życzymy Paniom wszystkiego co najpiękniejsze, aby Wasza praca była zawsze doceniana. Siły, energii do dalszego działania, zdrowia i uśmiechu – życzyli wszystkim gospodyniom burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą.

Była to pierwsza edycja Dnia Kobiet Wiejskich, ale już dziś wiemy, że nie ostatnia. Podczas spotkania w Imbramowicach Panie mogły nie tylko porozmawiać przy wspólnym stole, wymienić się doświadczeniami, których nie jeden z nas mógłby pozazdrościć, ale także po prostu spędzić sobotnie popołudnie w miłym i przyjacielskim gronie. Gospodynie mogły także wysłuchać wykładów przygotowanych przez specjalistki w zakresie zdrowia.

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich obchodzony jest 15 października. Święto to zostało ustanowione rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ w grudniu 2007r. i obchodzone jest corocznie od 2008r. Kobiety z terenów wiejskich pełnią funkcje edukacyjne, integracyjne, towarzyskie, pielęgnują bogatą kulturę środowisk wiejskich, podtrzymują tradycje i zwyczaje związane z różnymi wydarzeniami. Często są pomysłodawcami i realizatorami wielu inicjatyw na terenach wiejskich. Są ostoją tradycji i motorem postępu. Coraz więcej pań jest pełnoprawnymi właścicielkami gospodarstw. Wiele z nich pełni również ważne funkcje np. sołtysa.

Oczywiście dołączamy się do życzeń. Kochane kobiety wiejskie, bądźcie jak zawsze aktywne, przedsiębiorcze i nigdy się nie zmieniajcie. Pamiętajcie, że macie tę Moc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group