Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1230
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wiele wątpliwości

Piątek, 18 lutego 2022, 13:09
Autor: red
powiat świdnicki: Wiele wątpliwości
Fot. Gmina Świdnica
Spotkanie zorganizowane zostało przez firmę Multiconsult Polska Sp. z o.o. działającą na zlecenie GDDKiA. W spotkaniu online uczestniczyli indywidualnie zainteresowani mieszkańcy gminy Świdnica. Spotkanie w świetlicy w Pszennie zgromadziło ponad 20 mieszkańców miejscowości, przez których obszary zaplanowane zostały warianty drogi ekspresowej S5 oraz drogi krajowej nr 35. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Rady Gminy Świdnica oraz Urzędu Gminy.

Autorzy projektu (firma Multiconsult Polska Sp. z o.o.) zaprezentowali trzy warianty przebiegu drogi ekspresowej S5 przez teren Gminy Świdnica. Żaden z zaproponowanych wariantów nie uzyskał akceptacji, zarówno ze strony mieszkańców uczestniczących w spotkaniu, jak również przedstawicieli samorządu. Jak podkreślali w swoich wypowiedziach, każdy z wariantów znacząco ingeruje w obszary zlokalizowane w dużym zbliżeniu do terenów zabudowanych miejscowości Sulisławice, Wiśniowa, Niegoszów i Wilków, co budzi obawę mieszkańców w zakresie negatywnego odziaływania przedsięwzięcia na ich zdrowie i jakość życia. Podobna sytuacja występuje w przypadku nowo projektowanego odcinka drogi krajowej nr 35 w okolicach Mokrzeszowa.

Stanowisko mieszkańców jest zbieżne ze stanowiskiem przedstawicieli samorządów, którzy niejednokrotnie wskazywali na konieczność takiego poprowadzenia drogi, aby możliwie maksymalnie oddalić ją od terenów zabudowanych i ograniczyć negatywne skutki jej budowy na obszarze Gminy Świdnica, wobec tego zastępca wójta gminy Bartłomiej Strózik poprosił Lidię Markowską dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział we Wrocławiu o spotkanie mające na celu wypracowanie takich rozwiązań, które nie będą miały negatywnego wpływu na życie mieszkańców, zarówno na etapie budowy jak i eksploatacji planowanej drogi ekspresowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group