Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Torgau: Wielka gala strażacka w Torgau

Wtorek, 19 sierpnia 2014, 12:53
Aktualizacja: 14:18
Autor: red.
Torgau: Wielka gala strażacka w Torgau
Fot. UM Strzegom
Przemarsz jednostek straży pożarnej, pokaz sprzętu gaśniczego, spotkanie w kręgu strażackiej braci, medale i odznaczenia dla strażaków, to tylko niektóre wydarzenia wpisane w program obchodów 150 – lecia istnienia straży pożarnej w niemieckim Torgau, które odbyły się w terminie 15 – 17 sierpnia br.

W tak uroczystym dniu nie mogło zabraknąć w Torgau zaprzyjaźnionych strażaków ze Strzegomia, którzy pospieszyli z życzeniami i gratulacjami i wspólnie z niemieckimi druhami i ich rodzinami oraz zaproszonymi gośćmi świętowali to wydarzenie. Tak okrągła rocznica to świetna okazja do podsumowania działalności i osiągnięć oraz skierowania w stronę wyróżniających się strażaków podziękowań za służbę. Tym najlepszym wręczono medale i odznaczenia.

Na uroczystości do Torgau wyjechała z naszej gminy delegacja w składzie: Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza, Urszula Olszewska, prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Strzegomiu oraz strażacy z gminy Strzegom. Punktem kulminacyjnym uroczystości była parada strażaków ulicami miasta, w której wzięły udział poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych jednostek oraz z miast partnerskim. Pokaz sprzętu gaśniczego i ukazanie jego rozwoju na przestrzeni lat zachwycił wszystkich. – Wszelkie tego typu wyjazdy umacniają przyjaźń między strażakami. Przykładem współpracy jest m.in. przekazanie przez strażaków z Torgau samochodu ratowniczo- gaśniczego marki „Magirus” dla jednostki w Jaroszowie, ćwiczenia w komorze dymowej, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń i nawiązanie przyjacielskich więzi - komentuje Wiesław Witkowski, zastępca burmistrza.

(Grażyna Kuczer)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group