Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 887
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: „Wielkanoc 2014” – na dolnośląskich drogach bez ofiar śmiertelnych

Wtorek, 22 kwietnia 2014, 9:28
Aktualizacja: 11:50
Autor: red.
Dolny Śląsk: „Wielkanoc 2014” – na dolnośląskich drogach bez ofiar śmiertelnych
Fot. archiwum
W dniach od 18 do 21 kwietnia br. dolnośląscy policjanci prowadzili na drogach naszego województwa wzmożone działania kontrolno – prewencyjne. Większa, niż zazwyczaj, liczba patroli związana była ze spodziewanymi zmianami w natężeniu ruchu drogowym w okresie świątecznym.

W trakcie akcji pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znajdowały się główne ciągi komunikacyjne oraz drogi dojazdowe do większych miast. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sposób, w jaki przewożeni są samochodami najmłodsi uczestnicy ruchu.

Na szczęście w ciągu całego świątecznego weekendu, tj. od 18 do 21 kwietnia, nie odnotowano podczas zdarzeń na drogach żadnych ofiar śmiertelnych. Liczba wypadków drogowych i osób rannych utrzymała się na podobnym do roku ubiegłego poziomie. Niestety, choć jest to liczba w porównaniu do ubiegłych świąt mniejsza o prawie 10, blisko 90 kierowców zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Działania pn. „Wielkanoc 2014„ zakończyły się w poniedziałek wieczorem, z kolei już następnego dnia rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej przeprowadzili na autostradzie A4 działania kontrolne, podczas których ujawnili dwóch kierowców znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu oraz jednego – prowadzącego pojazd ciężarowy – będącego w stanie nietrzeźwości. Akcja prowadzona była przy bramkach opłat w kierunku Wrocławia.

(KWP Wrocław)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group