Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wielkie granie już po raz 21!

Czwartek, 10 stycznia 2013, 1:42
Aktualizacja: 1:43
Autor: red.
Świebodzice: Wielkie granie już po raz 21!
Fot. użyczone
W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, po raz 21. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Świebodzicki finał rozpocznie się o godzinie 13.00 w Hali Widowiskowo– Sportowej przy ul. Mieszka Starego 6. W tym roku zbieramy na zakup sprzętu dla oddziałów noworodkowych i po raz pierwszy dla seniorów – na zakup sprzętu dla oddziałów geriatrycznych. Honorowym patronatem WOŚP w Świebodzicach objął Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz.

Tradycyjnie nasi sztabowcy przygotowali moc atrakcji.
- Będzie wiele niespodzianek, m. in. wystąpi u nas po raz pierwszy Zespół Ludowo – Estradowy z Mokrzeszowa, do akcji włączyły się Zakłady Porcelany Stołowej „Karolina” z Jaworzyny Śląskiej, będą pokazy motocykli, sprzętu wojskowego, pokazy paramilitarne; wspaniałe, wzruszające popisy przedszkolaków, występy uczniów szkół świebodzickich. Nie zabraknie też pysznego ciasta i domowej grochówki, stoisk różności i oczywiście wspaniałych „aniołów”, a imprezę zakończymy Światełkiem do Nieba – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego sztabu.

Jedną z większych atrakcji będzie oczywiście licytacja przedmiotów, przekazanych przez przyjaciół Orkiestry.

Będzie można wylicytować m. in. kask bezpieczeństwa podarowany przez świebodzickich strażaków, niesamowitego konia na biegunach, talon na wystrzałową kolację ze Sztabem, a do tego biżuterię, obrazy, witraże i wiele innych, pięknych przedmiotów. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz przekazał na licytację trójwymiarowy ratusz, jedną z prac które nadeszły na konkurs miejski. Sekretarz miasta Anna Żygadło podarowała natomiast pięknie wydany tomik wierzy Wisławy Szymborskiej.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do przyłączenia się do tej wspaniałej imprezy i wsparcia zbiórki choćby najmniejszym datkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group