Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kalno: Wielkie serce

Środa, 10 czerwca 2020, 15:10
Autor: red
Kalno: Wielkie serce
Fot. UM Żarów
Czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek stanął przy świetlicy wiejskiej w Kalnie.

Zaprojektował go i wykonał Sebastian Jarosz mieszkaniec Kalna, a sam pomysł „stworzenia” serca to inicjatywa Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego „Kalinów” w Kalnie.
– „Odkręcamy i zbieramy” to hasło, które przewodzi naszej akcji. Nakrętki są zbierane na szczytny cel, aby pomóc w leczeniu chorych dzieci. Ale też pamiętamy, że zbieranie nakrętek to dbałość o środowisko, gdyż nakrętki będą poddane recyklingowi. Pomysł na serce w Kalnie zrodził się już dawno w mojej głowie podczas wakacyjnych podróży, gdzie w większych miastach stoją podobne serca i w końcu doczekał się realizacji. Serce wykonał Sebastian Jarosz i przekazał je mieszkańcom Kalna bezpłatnie. Serdecznie dziękujemy Sebastianowi, że wspiera wiele inicjatyw i działań naszego Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego Kalinów – mówi Ewa Wołek mieszkanka Kalna.

Ogromne serce w Kalnie bardzo szybko napełniło się nakrętkami, które zostaną przekazane na rzecz chorych dzieci.
– Zachęcamy inne sołectwa, stowarzyszenia, grupy, aby zamawiać takie serca i niech ta piękna idea idzie w świat. W Kalnie po jednym dniu serduszko już prawie pełne. Cieszę się, że nasza inicjatywa tak bardzo spodobała się mieszkańcom Kalna – dodaje Ewa Wołek.

Niebawem takie same serce na nakrętki zostanie postawione przed żarowskim basenem. Z przekazanych informacji wiemy, że serce prawie w całości napełnione jest nakrętkami, dzięki życzliwości naszych mieszkańców. Planujemy, aby nie było to jedyne serce na terenie naszego miasta. Będziemy o tym jeszcze Państwa niebawem informować.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group