Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wielkie spotkanie świdniczan już za kilka dni

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 12:53
Aktualizacja: 12:53
Autor: red.
Świdnica: Wielkie spotkanie świdniczan już za kilka dni
Fot. archiwum
Ponad 1.000 osób zapisało się na Zjazd Świdniczan, który już w najbliższy czwartek, 21 sierpnia, rozpocznie się w Świdnicy. Wśród nich są świdniczanie z Australii, USA, Grecji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Koncerty, wycieczki, spotkania w restauracjach, zabawy rekreacyjne, wspólny grill z dyskoteką – to wszystko czeka na uczestników tego wielkiego wydarzenia, które odbędzie się w dniach od 21 do 24 sierpnia.

Organizatorzy i sami świdniczanie, tacy jak lokalni restauratorzy, zadbali o to, aby uczestnicy tej integracyjnej imprezy nie nudzili się. Każdy zarejestrowany uczestnik posiadający identyfikator może w restauracjach oznakowanych flagą i logo zjazdu skorzystać ze specjalnego menu i 20-procentowego rabatu. Greckie klimaty będzie można poczuć w Galerii 44 i Starym Browarze, kuchni bawarskiej z towarzyszeniem odpowiedniej oprawy – w Ratuszowej, kuchnię francuską oferuje zjazdowiczom Red Baron, klimaty PRL-u odtworzy dla nas Seta&Galareta, pub Biała Dama zaprasza na piwa inne niż wszystkie, a także degustację produktów używanych do ich warzenia, a kawiarnia Salon Fiński oferuje gościom zjazdu specjały spod koła podbiegunowego, w tym kanapki z salami z mięsa… renifera!

Podobnie, jak przed rokiem nie zabraknie wycieczek w bliższe i dalsze okolice Świdnicy, które znów cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Każdego dnia zjazdu wieczorem zapraszamy do Rynku na koncerty, wśród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na finał, w niedzielę, wystąpi zespół More Wine Please, zwycięzca tegorocznej Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.

Tak jak rok temu, w ramach zjazdu zaplanowano msze św. w intencji wszystkich świdniczan, które odbędą się w niedzielę w katedrze, Kościele Pokoju i cerkwi pw. św. Mikołaja. Po mszy w katedrze, zaplanowanej na godz. 10.00, koło godz. 11.15 zapraszamy do wspólnego zdjęcia świdniczan na placu przed katedrą.

Na Zjazd Świdniczan, podobnie jak przed rokiem, zaproszeni są wszyscy ci, którzy urodzili się w Świdnicy przed wojną, jak też ci, którzy trafili tu po 1945 roku. Zapraszamy zarówno tych żyjących w mieście obecnie, jak i tych, którzy z różnych powodów stąd wyjechali.
– I Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan, który zorganizowaliśmy w ubiegłym roku udowodnił, że mieszkańcy naszego miasta mają ogromną potrzebę spotkania się i integracji. To dobra okazja również, do przypomnienia sobie skąd pochodzimy. W tym roku zaplanowaliśmy również spotkanie przedstawicieli władz wszystkich polskich Świdnic i podpisanie porozumienia o wspólnej promocji – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Jak się zapisać?
Na zjazd jeszcze można się zapisać. Formularze zgłoszeniowe wydawane są w Informacji Turystycznej w świdnickim Rynku oraz w wieży ratuszowej. W tym roku uruchomione zostały także formularze, które można wypełnić on-line na stronie www.zjazdswidniczan.pl.

O II Integracyjnym Zjeździe Wszystkich Świdniczan
II Integracyjny Zjazd Wszystkich Świdniczan (21-24 sierpnia 2014 roku) to wielkie spotkanie wszystkich, obecnych i byłych mieszkańców Świdnicy. Zapraszamy tutaj także przedwojennych świdniczan narodowości niemieckiej, uchodźców greckich, którzy znaleźli tu azyl w l. 50. i 60. XX w., Żydów, którzy wyjechali w latach 50. i którzy zostali zmuszeni do emigracji po r. 1968, Polaków, którzy opuścili miasto w latach 70. i 80., Rosjan, którzy urodzili się tu w rodzinach pracujących dla wojsk Armii Radzieckiej, tych, którzy w poszukiwaniu pracy wyemigrowali w XXI w. Słowem wszystkich, którzy byli bądź są związani ze Świdnicą!

Organizatorami II Integracyjnego Zjazdu Wszystkich Świdniczan są Świdnicki Ośrodek Kultury, Miasto Świdnica oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”.

Więcej informacji: www.zjazdswidniczan.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group