Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wieści od emerytów

Wtorek, 5 czerwca 2018, 9:01
Aktualizacja: 10:03
Autor: red
Strzegom: Wieści od emerytów
Fot. UM Strzegom
Strzegomscy emeryci w ostatnich tygodniach zwiedzili Kraków, Łagiewniki i Wojsławice.

10 maja z inicjatywy tutejszego koła PZERiI zorganizowano autokarową wycieczkę do Krakowa, w której wzięło udział 50 osób. W programie wycieczki było zwiedzanie jaskini legendarnego smoka wawelskiego, zwiedzanie Zamku Królewskiego i Katedry na Wawelu.

Następnie odbył sie spacer po Krakowskich Plantach, a potem zwiedzanie Starego Miasta, Rynku, Sukiennic i Kościoła Mariackiego z wysłuchaniem hejnału. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się też w Sanktuarium w Łagiewnikach. Zadowoleni wrócili do domu.

23 maja 50-osobowa grupa członków PZERiI pojechała do "ARBORETUM" w Wojsławicach, zwanego też "Baśniowym Ogrodem". - Zachwyciła nas największa w Polsce kolekcja różaneczników i azalii. Podziwialiśmy też liliowce, ogrody tematyczne i kolorystyczne. Spacer zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i śpiewem. Wielu z nas zakupiło też sadzonki kwiatów do swoich ogrodów. Organizacja ogrodu, różnorodność roślin oraz cudowne położenie przekonuje nas, iż warto zaglądać tam częściej i polecać innym - zaznaczają strzegomscy emeryci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group