Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 898
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wieża kościoła w remoncie

Sobota, 12 stycznia 2013, 0:04
Aktualizacja: 0:05
Autor: red.
Gmina Żarów: Wieża kościoła w remoncie
Fot. UM Żarów
Do końca stycznia potrwa remont wieży kościoła pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bukowie. Środki finansowe, które pozyskała parafia w Bukowie w ramach Małych Projektów z Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone zostały na wymianę dwóch podłóg, pomostu oraz drabin wieży kościoła. W prace remontowe w kościele zaangażowali się społecznie mieszkańcy Bukowa oraz Dzikowej.

Pod koniec minionego roku parafii w Bukowie udało się pozyskać środki finansowe w wysokości 12.889 złotych na remont wieży kościoła. Była to bardzo dobra wiadomość dla naszej gminy. Tym bardziej, że jest to już kolejna parafia w gminie Żarów, która sięga po środki zewnętrzne. W 2012 roku, dzięki staraniom gminy Żarów pieniądze na remonty pozyskała także parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zastrużu oraz parafia pw. Św. Józefa w Pożarzysku – informuje Przemysław Sikora kierownik referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Pozyskane środki finansowe to wspólna praca wielu osób. W przygotowanie projektu zaangażował się ksiądz proboszcz Mariusz Walas, radna Bukowa Urszula Ganczarek oraz Przemysław Sikora z Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Remontowana świątynia w Bukowie z pewnością jeszcze bardziej cieszyć będzie serca wiernych. I to kolejny dowód na to, że z pomocą ludzi życzliwych wszystko można zrealizować – dodaje radna Urszula Ganczarek.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group