Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Więzień uciekł z aresztu

Środa, 23 czerwca 2010, 19:53
Aktualizacja: 19:54
Autor: KO
Świdnica: Więzień uciekł z aresztu
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zatrzymany w świdnickim areszcie śledczym mężczyzna udawał, że choruje. Symulował tak przekonująco, że postanowiono go zawieźć do szpitala na szczegółowe badania. Podczas konwoju więzień przechytrzył strażników. Tak rozpoczęły się ćwiczenia świdnickich służb.

Przed Latawcem więzień wziął zakładnika. Funkcjonariuszowi służby więziennej zarzucił łańcuch od kajdanek na szyję, zabrał mu broń i kazał się wieźć na nieczynny dworzec na Kraszowicach. Tam zabarykadował się. Za więźniem w pogoń udali się inni pracownicy służby więziennej. Do akcji włączyła się policja. Przyjechał negocjator i grupa realizacyjna, która próbowała odbić zakładnika.

Tu wszystko rozgrywało się jak na planie filmu sensacyjnego. Więzień, któremu uciekł zakładnik, nie zastosował się do poleceń negocjatora i zaczął uciekać. A że uciekał z bronią policja otworzyła ogień. Uciekinier padł na ziemię raniony w udo. Wezwano pogotowie i odwieziono rannego do szpitala pod eskortą służby więziennej i policji.

Policjanci zakończyli na tym etapie ćwiczenia, teraz do akcji weszła straż pożarna, która musiała opanować pożar w areszcie.

Ćwiczenia zakończyły się zgodnie z planem. Wczoraj świdnickie służby też miały niezłe ćwiczenia – bezzwłocznie stawiły się na wezwanie na ulicę Lelewela. Na szczęście okazało się, że alarm o tym, że mieszkance kamienicy coś cię stało, był fałszywy (fotorelacja ze zdarzenia tutaj).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group