Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 567
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

WIOŚ przeprowadza badania na terenie planowanej budowy zakładu

Wiadomości: Żarów
Poniedziałek, 25 lutego 2019, 15:40
Autor: red
Fot. UM Żarów
Na wniosek Urzędu Miejskiego w Żarowie, po interwencji mieszkańców naszej gminy, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska dokonali pomiaru materiałów składowanych przez inwestora na terenie działki w Żarowie, na której chce uruchomić zakład produkujący masę bitumiczną.

Wyniki badań mają być znane w przyszłym tygodniu. Zostaną one dołączone do całej dokumentacji wszczętego postępowania administracyjnego.

Po interwencji mieszkańców na wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Leszek Michalak ponownie wystąpił do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie we Wrocławiu, które wydały już pozytywną opinię dla zadania "Budowa zakładu dróg wraz z infrastrukturą". Do pisma dołączono "Koreferat do raportu o oddziaływaniu na środowisko przedsięwzięcia pn. "Budowa zakładu dróg wraz z infrastrukturą" wraz z prośbą o ustosunkowanie się do treści koreferatu.

W nawiązaniu do interwencji mieszkańców burmistrz Leszek Michalak, jeszcze w grudniu 2018 roku wystosował również pismo do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Świdnicy o podjęcie działań sprawdzających czy firma prowadzi na tym terenie prace budowlane posiadając wszystkie niezbędne do tego celu pozwolenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group