Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 880
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wiosenne śpiewanie seniorów 2015

Piątek, 8 maja 2015, 12:25
Aktualizacja: 13:07
Autor: red.
Świebodzice: Wiosenne śpiewanie seniorów 2015
Fot. UM Świebodzice
Pogoda nieco pokrzyżowała plany, ale na pewno nie zepsuła dobrego nastroju uczestników II edycji Wiosennego Śpiewania Seniorów 2015 w Świebodzicach. Impreza objęta jest honorowym patronatem Burmistrza Miasta Bogdana Kożuchowicza.

Na zaproszenie świebodzickiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów nasze miasto znów odwiedziły zespoły folklorystyczne z regionu. Na hasło pomysłodawczyni tego wydarzenia, radnej Teresy Małeckiej, która prowadzi zespół Akord, odpowiedzieli: Rudawianie z Janowic Wielkich, Bolkowianie z Bolkowa, Olga z Kamiennej Góry, Kapela Janka Boduszka z Siemianic, Rozmaryn z Bogatyni. Honory gospodarzy pełnił oczywiście Akord.

W planach wydarzenia był barwny korowód w Rynku i złożenie kwiatów pod pomnikiem Św. Jana Pawła II. Deszcz sprawił, że udało się zrealizować jedynie ten drugi punkt programu - około godz. 17:00 rozpogodziło się i barwna, rozśpiewana grupa udała się pod pomnik, gdzie wszystkie zespoły odśpiewały "Barkę" i złożyły kwiaty.

Prawdziwa zabawa i wiosenne śpiewanie odbyło się w Klubie Seniora. Trzeba przyznać, że radości, energii i talentów muzycznych możemy seniorom pozazdrościć. Wystarczyło kilka skocznych oberków odśpiewanych z przytupem ze sceny, a już cała sala bawiła się na całego, śpiewając z wykonawcami i tańcząc na parkiecie.

- To nasze wspólne śpiewanie jest po to, by się poznać, wymienić naszymi obyczajami, kulturą, z takich spotkań powstają przyjaźnie i kolejne, wspólne spotkania na przeglądach zespołów - mówi Teresa Małecka, pomysłodawczyni Wiosennego Śpiewania Seniorów.

Spotkanie uroczyście otworzyli burmistrz Bogdan Kożuchowicz, prezes PZERiI w Świebodzicach Jan Welc oraz Teresa Małecka.

Jako pierwsi wystąpili gospodarze a później na scenę wychodziły kolejno wszystkie zespoły. Całości towarzyszyła bardzo serdeczna i biesiadna atmosfera, do czego z pewnością przyczyniły się też pyszności na stołach, przygotowane przez organizatorów, ale i przywiezione przez gości.

Organizację przeglądu wsparli: Wydział Promocji UM, Miejski Dom Kultury, Śnieżka-Invest, sklepy Kammax, Cytrynka i Chata Polska.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group