Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wiosenny piknik w Jaworzynie Śląskiej

Poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 7:04
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Wiosenny piknik w Jaworzynie Śląskiej
Fot. użyczone
W sobotnie popołudnie na placu za kościołem w Jaworzynie Śląskiej odbył się piknik wiosenny. Organizatorami imprezy, która skierowana była do dzieci z całej gminy był Samorządowy Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna, Klub Młodzieżowy, a także Młodzieżowa Rada Miejska w Jaworzynie Śląskiej.

- Pogoda „prawie” dopisała, tzn deszczowe chmury straszyły i delikatnie chlapały deszczem, ale nie miało to większego znaczenia dla samej zabawy. Można śmiało powiedzieć, że nikt się nie nudził. Każde dziecko mogło wziąć udział w niezliczonej liczbie konkursów i zabaw. Prawie każde otrzymało drobny upominek lub słodkość. Były tory przeszkód, skoki w workach, konkurs rzutów do planszy. Przez cały czas trwania tej plenerowej imprezy odbywał się turniej w unihokeja. Drużyny trzyosobowe walczyły na specjalnie wyznaczonym boisku. W finale spotkały się ekipy „Cheetosów” oraz „Pampersów”. Odbył się konkurs przeciągania liny, rozegrany w kategorii dziewcząt i chłopców. Dla osób lubiących bardziej spokojne zajęcia młodzież zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Wiosna”.

Dużą niespodziankę sprawili dzieciom jaworzyńscy strażacy. Przyjechali po to, aby zaprezentować wyposażenie wozu bojowego. Szef jednostki opowiadał dzieciom o pracy strażaka, a na koniec odbył się pokaz możliwości „sikawki”. Dzieci mogły wejść do samochodu oraz zrobić sobie zdjęcie z panem strażakiem.

Zabawa i ruch na świeżym powietrzu podkręciły apetyt i każdy z przyjemnością zjadł upieczoną na ognisku kiełbaskę. Piknik, który odbył się w sobotę rozpoczyna sezon imprez plenerowych organizowanych przez różne instytucje. Przy większości z nich pomagać będzie młodzież z Jaworzyny, przełamując w ten sposób panujące stereotypy. Upominki, słodycze i napoje dla dzieci ufundowała Gmina Jaworzyna Śląska w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – opowiada Sebastian Grajaszek, opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group