Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wiosna, ach to ty

Niedziela, 25 marca 2018, 11:59
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
Świebodzice: Wiosna, ach to ty
Fot. UM Świebodzice
W pierwszy dzień wiosny, przy dźwiękach przeboju Marka Grechuty i w odświętnie udekorowanej sali, którą opanowały wielkanocne babki, kurczaczki i zające – w takiej wyjątkowej scenerii odbyło się w środę, 21 marca, wręczenie nagród i wyróżnień laureatom konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną.

Wręczenia upominków i dyplomów dokonał Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, który nie krył swojego podziwu dla plastycznych talentów i pomysłowości twórców. - Z edycji na edycję kartki zgłaszane do konkursu są coraz piękniejsze. To sama przyjemność móc je oglądać, a i niemały dylemat wybrać te, które zostaną nagrodzone. Dziękuję, że kolejny rok z rzędu chcecie się z nami bawić i w ten szczególny sposób świętować Wielkanoc - powiedział burmistrz Bogdan Kożuchowicz, po czym złożył zebranym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

Choć do pracy przysiedli wszyscy - maluchy, młodzież i dorośli, efekt za każdym razem był identyczny - urzekające, wyjątkowe i wdzięczne kartki. Było więc w czym wybierać, co potwierdzić mogli sami obecni na uroczystości. Sala w Miejskim Domu Kultury została bowiem udekorowana zgłoszonymi pracami.

Zgodnie z tradycją autorzy najpiękniejszych kartek zostali nagrodzeni nie tylko rzeczowo, ale i w sposób szczególny. Ich dzieła wydrukowano i rozesłano do instytucji, przedsiębiorstw i osób współpracujących z Urzędem Miejskim. W ich gronie była także ta najważniejsza kartka - zaadresowana na Pałac Apostolski w Watykanie, która trafi do rąk Papieża Franciszka.

A skoro święta to czas odwiedzin i wizyt u przyjaciół, korzystając z obecności z Miejskim Domu Kultury Burmistrz Bogdan Kożuchowicz wstąpił do pań, które w sąsiedniej sali brały udział w warsztatach florystycznych. Uczestniczki, pod okiem instruktora, wykonywały dekoracje wielkanocne oraz wiosenne kompozycje. Na stole królował więc bukszpan, a wśród pań atmosfera serdeczności, relaksu i dobrej zabawy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group