Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Wirtualna strzelnica

Środa, 16 czerwca 2021, 17:49
Autor: red
Strzegom: Wirtualna strzelnica
Fot. UM Strzegom
W piątek (11.06.2021 r.) Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2021”. Oferta Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu została zaakceptowana! Wartość inwestycji będzie wynosiła 150 000 zł – w tym 118 000 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 000 zł z Powiatu Świdnickiego. Będzie to jedyna tego typu strzelnica w powiecie świdnickim!

„System szkolno – treningowy” będzie wykorzystywany przede wszystkim przez klasy mundurowe w doskonaleniu umiejętności strzeleckich. Oczywiście – młodzież licealna z innych klas, w ramach wychowania fizycznego i zajęć integracyjnych, będzie miała również możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy. Poza tym zajęcia kółka strzeleckiego poprowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic” – dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10.Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na systemie „Śnieżnik 2”. Od października podobny system zostanie zamontowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

„Strzelnica w powiecie” to konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej, którego celem jest nie tylko rozbudowa infrastruktury strzelnic w Polsce i szkolenie młodzieży, lecz także rozwijanie umiejętności strzeleckich w społeczeństwie. MON chce, by na strzelnicach wirtualnych uczestnicy zajęć mogli brać udział w statycznych i dynamicznych treningach, w tym strzelaniach na celność i skupienie, oraz ćwiczyć według różnych scenariuszy, zakładających strzelanie na wirtualnych placach ćwiczeń oraz otwartych przestrzeniach, w tym terenach zalesionych i miejskich. Zestawy szkoleniowe mają być uzupełniane o scenariusze strzelań o różnych porach dnia, w trudnych warunkach atmosferycznych (śnieg, mgła, deszcz) czy po wprowadzeniu efektów specjalnych (ogień, dym, dźwięki otoczenia).

Wyposażenie systemu: Moduł Projekcji, zestaw mikrokomputerowy PC, projektor, kamera, głośnik, punkt dostępowy WI-FI, klawiatura, tablet sterujący, drukarka, oprogramowanie wraz z wariantami ćwiczeń, broń treningowa (repliki ASG broni działające w systemie blow-back, zasilane green-gaz, 4 repliki karabinu z dwoma magazynkami, 4 repliki pistoletu z dwoma magazynkami, bezprzewodowe moduły laserowe.

- Przyznanie dotacji na stworzenie strzelnicy wirtualnej dla Liceum Ogólnokształcącego jest wspaniałym prezentem na koniec roku szkolnego 2020/2021. Dziękuję pracownikom MON oraz Biura ds. Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”, ministrowi Michałowi Dworczykowi, a także staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi, wicestaroście Zygmuntowi Worsie, burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie, dyr. Wydziału Oświaty i Wychowania Grzegorzowi Stawarzowi oraz wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Przemysławowi Stempniewiczowi za pomoc udzieloną w przygotowaniu i realizacji tego wniosku” – dodaje Tomasz Marczak.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group