Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 790
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta ambasadora

Poniedziałek, 13 czerwca 2022, 17:05
Autor: red
Świdnica: Wizyta ambasadora
Fot. UM Świdnica
Ambasador Kanady w Polsce i na Białorusi, Leslie Scanlon odwiedziła w piątek, 10 czerwca Świdnicę.

Swoją wizytę rozpoczęła od spotkania z prezydent miasta, Beatą Moskal-Słaniewską. Panie wzięły udział w Festynie Ekologicznym „Czysta Świdnica”, a następnie z posłem Krzysztofem Śmiszkiem uroczyście otworzyły Centrum Edukacji Ekologicznej w budynku Miejskiego Centrum Wspierania Inicjatyw w Rynku.

- Bardzo się cieszę z wizyty pani ambasador, z tego, że mogłam pokazać jej nasze piękne miasto. Dzisiaj naszym głównym tematem rozmów była ekologia, walka o klimat i edukacja ekologiczna. Pokazaliśmy ambasador nasze Centrum Edukacji Ekologicznej. Miała też możliwość uczestniczenia w warsztatach z dziećmi, w spotkaniu z młodzieżą. Miałyśmy też moment, aby porozmawiać ze sobą, jak dwie kobiety i wymienić się troską o świat, refleksjami na temat tego, iż jest to już ostateczny moment, abyśmy wszyscy, niezależnie od strefy w której żyjemy, wieku, poglądów, rozpoczęli intensywną walkę o świat, żeby go zmieniać na lepsze i zadbać o jego stan. A takie zmiany możemy zaczynać od samych siebie, zmieniając nasze nawyki, eliminując z naszego zachowania te, które są niedobre. Pani ambasador jest przesympatyczną osobą, świetnie zorientowaną jeśli chodzi o ekologie, kochającą Polskę. Zna bardzo dobrze Sopot, Gdańsk, Wrocław i cieszę się, że do tej listy ulubionych miast dodała dzisiaj Świdnicę – mówi, prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

Ambasador spotkała się również z młodzieżą III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, gdzie poprowadziła lekcję języka angielskiego. Zwiedziła także Kościół Pokoju. Tych kilka intensywnych godzin spędzonych w naszym mieście zrobiło na Ambasador Kanady bardzo dobre wrażenie.

Leslie Scanlon jest ambasadorem Kanady w Polsce i na Białorusi od sierpnia 2018 roku. Ukończyła Uniwersytet Carleton na wydziale dziennikarstwa. W Departamencie Spraw Zagranicznych Rządu Kanady, jako dyrektor generalny ds. operacji konsularnych, była odpowiedzialna za realizację programu konsularnego i zarządzanie siecią konsularną za granicą. Pracowała także w Tokio, jako komisarz ds. handlu oraz w Paryżu, jako radca-minister ds. komunikacji i spraw publicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group