Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Wizyta mistrzyni

Wtorek, 22 października 2019, 13:09
Autor: red
Gniewków: Wizyta mistrzyni
Fot. UG Dobromierz
Październik to szczególny czas dla działań z zakresu doradztwa zawodowego. Obchodzimy Tydzień Umiejętności Zawodowych i Ogólnopolski Tydzień Kariery. Dlatego bardzo się ucieszyliśmy, że będziemy mieli okazję w tych dniach spotkać się z taką osobistością.

16 października do szkoły w Gniewkowie zawitał gość szczególny. Od rana panował nastrój oczekiwania, aż o godz.10 powitaliśmy panią Renatę Mauer-Różańską, dwukrotną medalistkę olimpijską z Atlanty i Sydney, wielokrotną Mistrzynię Świata i Europy w strzelectwie sportowym.

Pani Renata rozpoczęła od zapoznania uczniów ze swoją dyscypliną - na czym polega strzelanie, jakich rozmiarów są cele (tarczki) i jak liczone są punkty. Następnie obejrzeliśmy filmik przedstawiający finał olimpijski z Sydney. To niesamowite, ale wszyscy aż wstrzymali oddech przy ostatnim strzale, a kiedy się udał, ze strony widzów-uczniów było słychać: JEST!!! i gromkie brawa. Na filmie zobaczyliśmy również dekorację, którą także dzieci przeżywały wspólnie, wstając na dźwięk hymnu i śpiewając go. Pani Renata nie kryła wzruszenia.

Nasza medalistka opowiedziała nam, jak zaczęła się jej przygoda ze sportem. Całkiem przypadkiem trafiła na strzelnicę i musiała "gonić" swoje koleżanki, które trenowały już dwa lata. Zawsze dbała o kondycję ogólnorozwojową: biegała, chodziła po górach, pływała. Poza tym bardzo pomagał jej wewnętrzny spokój. Po wypadku pani Renata, nie mogąc ćwiczyć, skupiła się na treningu mentalnym. Zawsze uważała, że marzenia i ich wizualizacja mają ogromną moc. To pomogło w trudnych chwilach i w powrocie do zdrowia oraz do sportu. Uczniowie mieli okazję przećwiczyć kilka technik relaksacyjnych wspólnie z panią Renatą. Panowanie nad emocjami, zdaniem pani Renaty, to ważna umiejętność nie tylko dla sportowca.

Kolejna część naszego spotkania to pytania od uczniów, których padło naprawdę mnóstwo. Pani Renata cierpliwie odpowiadała, potem rozdawała autografy i pozowała do zdjęć z uczniami. Na pamiątkę otrzymaliśmy plakaty z olimpijczykami Dolnego Śląska.

Dziękujemy pani Renacie Mauer-Różańskiej za lekcję nie tylko o sporcie, ale i o życiu. O wytrwałości, cierpliwości, zaangażowaniu i samodyscyplinie. Największą wartością takich spotkań jest to, że inspirują i mogą być dla kogoś początkiem życiowej przygody. Pani Renata to przede wszystkim ciepła, zawsze uśmiechnięta osoba, która zaraża swym spokojem i optymizmem. Życzyła naszym uczniom, żeby nie przestawali marzyć i dzięki temu sięgali gwiazd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group