Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wizyta partnerska uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy

Czwartek, 12 października 2017, 7:17
Autor: red
Świdnica: Wizyta partnerska uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Po raz kolejny 13 uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych wraz z opiekunami Anną Foryś –Musik i Dorotą Schab było z wizyta partnerską w Bad Kissingen w Staatliche Berufsschule w ramach wymiany uczniowskiej.

Głównym celem wizyty są praktyki w tamtejszych autoryzowanych stacjach obsługi tj.: Opel, Audi, Mercedes, Ford, VW, Takata i w warsztatach Bundeswehry. Uczniowie pracują na najnowszych modelach samochodów, sprawdzając zdobytą w szkole wiedzę.

Firmy potwierdzają, że z chęcią przyjęliby naszych uczniów na dłuższe praktyki, ponieważ są bardzo dobrze przygotowani i pracują z dużym zaangażowaniem. Potwierdzeniem są zaświadczenia o odbytych praktykach, jakie uczniowie otrzymują. Mieszkaliśmy w miasteczku garnizonowym Lager Hammelburg w koszarach. Było to ogromne przeżycie dla uczniów, ponieważ z bliska mogli zobaczyć jak wygląda struktura wojska. Na terenie jednostki jest bardzo dużo atrakcji basen, kręgielnia, bilard, itp. W szkole uczniowie biorą zawsze udział w zajęciach lekcyjnych, gdzie mogą sprawdzić min. swoja znajomość języka. Mieliśmy również czas na poznanie Bad Kissingen. Nasz pobyt zaczęliśmy od wyjazdu do Sinsheim Otwarte w 1981 r. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinsheim dzisiaj stanowi jedną z największych prywatnych kolekcji m. in. historycznych aut marki Maybach, Kompressor-Mercedes i Bugatti w Niemczech; kilku setek motorów, samolotów, pojazdów bijących rekordy, wyścigowych i sportowych, lokomotyw, pojazdów użytkowych i wojskowych, silników o dużej średnicy cylindrów i wielu innych eksponatów. W 1999 r. udało się pozyskać rosyjski ponaddźwiękowy samolot pasażerski Tupolew TU-144. Po spektakularnym transporcie drogą lądową i morską z Moskwy do Sinsheim , wiosną 2001 r. został on umieszczony w pozycji startowej na dachu muzeum. Już po czterech kolejnych latach zbiory wzbogaciły się o oryginalnego CONCORDA Air France. Muzeum Techniki i Samochodów w Sinheim jest jedynym miejscem na świecie, gdzie można obok siebie zobaczyć oba niegdyś regularnie latające pasażerskie samoloty ponaddźwiękowe. Piątek był dniem pełnym niespodzianek. Najpierw byliśmy w miejscu pamięci Punkt Alfa, który przedstawia konfrontację dwóch bloków władzy w okresie zimnej wojny i bolesny okres wewnętrznego podziału Niemiec. Dla uczniów była to prawdziwa lekcja historii. Następnie pojechaliśmy do kopalni soli Merkers. Zjechaliśmy kopalnianą windą 500 metrów w dół. Tam wszyscy siadają na ciężarówki i zaczyna się zwiedzanie. Kopalnia jest olbrzymia, 4600 kilometrów korytarzy. My zwiedziliśmy ok. 20 km, m.in. Kryształową Grotę odkrytą w roku 1980 w najniższym punkcie kopalni, 800 metrów poniżej poziomu gruntu. Ściany groty pokryte są wielkimi, sześciennymi kryształami soli, podświetlanymi na różne kolory. Dotarliśmy także do groty, w której pod koniec wojny ukryto złoto Reichsbanku i obrazy z Muzeum Narodowego Niemiec. Wszyscy okrzyknęli tę wymianę najlepszym wyjazdem. Młodzież zaproponowała, aby w drodze powrotnej zatrzymać się na chwilę w Norymberdze, aby zwiedzić miasto. Ponieważ poruszmy się pociągami zaplanowaliśmy tak przejazd, aby jak najwięcej skorzystać.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group