Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Władysław Frasyniuk dziś odbierze diament w Świdnicy

Środa, 20 października 2010, 8:35
Aktualizacja: Czwartek, 21 października 2010, 9:59
Autor: red.
Świdnica: Władysław Frasyniuk dziś odbierze diament w Świdnicy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Diament Wolności – nagrodę ustanowioną specjalnie z okazji jubileuszu Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich – odbierze dziś Władysław Frasyniuk, działacz Solidarności.

Sześć diamentowych nagród ma trafić w ręce tych, którzy według członków SPiKŚ mieli wybitny wkład w odzyskanie przez Polskę wolności demokratycznej i gospodarczej, które nastąpiło 4 czerwca 1989 roku, ale także tych, którzy tę wolność przez minionych 20 lat budowali. I większość już trafiła. Na uroczystej jubileuszowej gali dwudziestolecia SPiKŚ w sobotę, 25 września, nagrody odebrali prof. Leszek Balcerowicz i Adam Michnik. Marek Kłoczko, sekretarz generalny Krajowej Izby Gospodarczej odebrał Diament Wolności w imieniu Tadeusza Mazowieckiego, a nagrodę Aleksandra Kwaśniewskiego odebrał Ryszard Kalisz. Lechowi Wałęsie statuetka miała zostać wręczona w Opolu, jednak to się jeszcze nie wydarzyło. Członkowie SPiKŚ domawiają szczegóły przekazania wyróżnienia.

Dziś swój Diament Wolności odbierze Władysław Frasyniuk, który od 1980 r. działał w NSZZ Solidarność, był przywódcą związku na Dolnym Śląsku, a w 1989 r. brał udział w plenarnych rozmowach Okrągłego Stołu. Uroczystość zaplanowano na godz. 19.30 w hotelu Piast-Roman w Świdnicy.

Więcej na ten temat:
* SPKiŚ wręczy Diamenty Wolności Balcerowiczowi, Frasyniukowi, Kwaśniewskiemu, Michnikowi i Mazowieckiemu, poniedziałek, 20 września, godz. 7.09,
* Diamentowe dwadzieścia lat wolności gospodarczej, niedziela, 26 września, godz. 7.27 – fotorelacja z gali jubileuszowej SPiKŚ.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group