Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Dobrocin: Właściciel schroniska, do którego trafiały świdnickie psy, oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami

Niedziela, 11 lipca 2010, 7:40
Aktualizacja: 7:41
Autor: red.
Świdnica/Dobrocin: Właściciel schroniska, do którego trafiały świdnickie psy, oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami
Fot. użyczone
Konkretnie nad siedemdziesięcioma psami. Taki akt oskarżenia przeciwko 38–letniemu Krzysztofowi S. prowadzącemu działalność gospodarczą pod nazwą pensjonat dla zwierząt Dragon w Dobrocinie skierował do sądu Prokurator Rejonowy w Dzierżoniowie.

Śledczy ustalili, że oskarżony od listopada 2009 r. do 23 lutego 2010 r. znęcał się nad siedemdziesięcioma psami: kopał je, utrzymywał w niewłaściwych warunkach bytowania bez zachowania podstawowych warunków sanitarnych, przetrzymywał zwierzęta w klatkach oraz zdewastowanych pomieszczeniach niedostatecznie chroniących je przed zimnem. Nie zapewniał też czworonogom stałego dostępu do wody, karmił nieodpowiednią karmą, co doprowadziło do ich niedożywienia, odwodnienia oraz do zgonu co najmniej siedmiu psów.

Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt: kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęca się nad nim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli sprawca takiego czynu działa ze szczególnym okrucieństwem, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania im bólu lub cierpień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group