Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 451
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wnętrza świdnickiego aquaparku

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 1 czerwca 2012, 15:51
Aktualizacja: Środa, 6 czerwca 2012, 9:23
Autor: red
Fot. użyczone
25 maja Inwestycje Świdnickie ogłosiły kolejny już przetarg, mając nadzieję,że ten w końcu wyłoni wykonawcę jednej z największych inwestycji w naszym mieście.

Przedsięwzięcie jest realizowane na podstawie prawa zamówień publicznych (wybór partnera) i przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (zasady współpracy z wybranym partnerem).

Partnerstwo publiczno-prywatne polega na współpracy pomiędzy podmiotem publicznym (np. miastem), a prywatną firmą w ramach budowy obiektu użyteczności publicznej, gdzie obie strony wspólnie ponoszą koszty inwestycji i dzielą się ryzykiem ekonomicznym związanym z budową, zarządzaniem i eksploatacją obiektu. W modelu jaki ma zostać zrealizowany w Świdnicy firma prywatna zainwestuje swoje pieniądze, zrealizuje budowę, a następnie będzie zarządzać aquaparkiem. Po upływie wynegocjowanego czasu trwania umowy (np. 20 lat) aquapark wróci w ręce Miasta.

Przybliżona data oddanie obiektu do użytku mieszkańców to połowa 2014 roku.

powierzchnia zabudowy – 11 000 m2
kubatura – 43 000 m3
powierzchnia zabudowy basenu – 4 806 m2
powierzchnia lustra wody – 515 m2

Zbudowany zostanie basen rekreacyjny, basen sportowy, basen do nurkowania,fitness i siłownia, bar i kręgielnia oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

Dziękujemy firmie Inwestycje Świdnickie za udostępnienie zdjęć

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Monika 1-06-2012 16:51
Mnie osobiście ten projekt się nie podoba.Za dużo naćkane.
~swid 1-06-2012 20:59
Generalnie Świdnica to złe miejsce na tego typu inwestycje, tutaj ludzie pieniędzy nie mają na chleb, bieda aż piszczy i budować taki obiekt to bzdura, mało tego w koło już wszędzie są aqua parki, nasza Świdnica też jest małym miastem inne dużo większe miasta mają problemy z utrzymaniem aqua parków a co dopiero taka nasza mała Świdnica gdzie jest jeszcze duża bieda.
~Krzysiek 2-06-2012 9:58
swid ale Ty nudny i porypany jesteś. Ten komentarz kopiujesz i wklejasz od dwóch lat. Kto powiedział, że inwestycja ma przynosić zyski ? Taki obiekt się mieszkańcom "należy jak psu buda". Gdyby nie chcieli budować pląkałbyś, że Bielawa ma, Świebodzice mają a u nas władze nic dla mieszkańców nie robią.
~Hunn 2-06-2012 10:08
To piękne komputerowe bajki , tylko dlaczego tak piekielnie drogie.
~do Krzysiek 2-06-2012 13:37
Ja Tobie proponuję zapoznać się co się dzieje w Świdnicy ile jest ludzi biednych ilu ludzi nie stać iść np. do cyrku czy teatru, ludzi nie stać na chleb, Świdnica to nie metropolia tylko małe miasto z dużymi problemami, utrzymanie takiego aqua parku kosztuje a świdniczanie sami na to nie zapracują miasto lub ktoś będzie musiało dopłacić do utrzymania aqua parku. Owszem dobry by był aqua park ale jak by w koło miejscowoście nie mieli swoich parków wodnych. Nie pisz mi co się należy mieszkańcom a co nie bo równie dobrze może się należeć wybudowanie nowych domów i remonty dróg i utrzymanie ich w czystości, równie dobrze może nam się należeć wybudowanie stadionu narodowego, tylko to to utrzyma ty ? chyba nie.
~M.W. 2-06-2012 15:36
Zdjęcia są fajne, tylko czy my, mieszkańcy doczekamy się w końcu realizacji tego projektu. Bo z tego co pamiętam, nasi włodarze miejscy dawno już obiecywali realizację, tak wyczekiwanego Parku wodnego. I myślę że, pomimo narzekań aquapark będzie cieszył mieszkańców oraz przynosił dochodu miastu.
~Krzysiek 2-06-2012 18:46
Może ja nie chcę przeznaczać swoich podatków tylko na biednych (najczęściej z własnej winy). Budować im mieszkań, żeby mieli co niszczyć - patrz Parkowa 9 , Ułańska 2-4. Wolę aby władze trochę dołożyły do basenu. Na różnego rodzaju dodatki i zasiłki z budżetu S-cy co roku idzie ponad 15 milionów to milion mogą dołożyć do basenu dla mniej biednych (wg. Ciebie tych co będzie stać a więc płacących podatki) .
~adam 6-06-2012 7:48
Popieram ten projekt. Ludzie narzekający widzą tylko aspekt finansowy, zachowując się przy tym jakby byli specjalistami od ekonomii i potrafią wyliczyć, że się to nie opłaca. Ten obiekt powinien służyć mieszkańcom, oferować alternatywę dla dzieci nudzących się na podwórku. To bardzo dobra inicjatywa. A skoro firmy chcą współfinansować ten projekt to chyba potrafiły to tak wyliczyć, żeby obiekt przynosił jakieś zyski?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group