Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 951
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wniosek „E–Aktywni Mieszkańcy Gminy Marcinowice” z dofinansowaniem

Niedziela, 9 czerwca 2019, 15:14
Autor: red
Gmina Marcinowice uzyskała kolejne dofinansowanie na działania z zakresu podniesienia kompetencji cyfrowych wśród mieszkańców.

Zadanie uzyskało dofinansowanie w ramach projektu grantowego pt. „E-aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, III oś priorytetowa: Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1, Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych realizowanego przez Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica.

Zgodnie z założeniami projektu zostaną przeprowadzone bezpłatne szkolenia, dzięki którym mieszkańcy z Gminy Marcinowice nabędą umiejętności w zakresie informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz korzystania z Internetu, w tym e-usług.

Zaplanowano, że w szkoleniach weźmie udział 50 osób zamieszkujących Gminę Marcinowice. Do udziału w projekcie będą mogły zgłaszać się osoby powyżej 25 roku życia. Działania przewidują organizację 5 cyklów szkoleń w wymiarze 12 godzin (na jeden cykl). Tematyka szkoleń zostanie zweryfikowana na etapie zgłaszania się kandydatów do udziału w projekcie z zakresu siedmiu modułów tematycznych, tj.:

„Rodzic w Internecie”
„Mój biznes w sieci”
„Moje finanse i transakcje w sieci”
„Działam w sieciach społecznościowych”
„Tworzę własną stronę internetową (blog)”
„Rolnik w sieci”
„Kultura w sieci”

Każdy uczestnik szkolenia będzie miał możliwość udziału tylko w jednym cyklu. Terminy, miejsce i częstotliwość spotkań będą dostosowane do potrzeb uczestników. Przy rozpatrywaniu dokumentów decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Kwota dofinansowania: 27.575,00 zł, co stanowi 100% wydatków kwalifikowalnych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group