Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wnioski bez podpisów

Sobota, 18 kwietnia 2020, 7:41
Aktualizacja: 9:42
Autor: red
REGION: Wnioski bez podpisów
Fot. red
Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyjmują wnioski o zwolnienie z płatności czy wypłatę postojowego.

Dokumenty składane w wersji papierowej docierają do weryfikacji bez jednego z najważniejszych elementów, czyli podpisu. Jego brak skutkuje wydłużeniem procedury. Pracownik ZUS-u musi kontaktować się z wnioskodawcą, by ten złożył dokumenty jeszcze raz. Według informacji przekazywanych przez ZUS, takich dokumentów może być nawet 10 procent. Jest to uciążliwe i bardzo utrudnia wykonywanie obowiązków pracownikom Zakładu. Warto pamiętać, że pracowników przygotowujących dokumenty jest również mniej. Tak jak w innych gałęziach życia, tak również w ZUS-ie część pracowników wykonuje swoją pracę zdalnie lub korzysta z urlopów.
- Blisko 10 procent wszystkich wniosków jest bez podpisu. Prosimy, aby przekazywać wyłącznie prawidłowo wypełnione wnioski. To ułatwi nam pracę. Nie trzeba wtedy uruchamiać specjalnej procedury, w której trzeba poinformować wnioskodawcę o błędach – tłumaczą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Najważniejszym czynnikiem szybkiego rozpatrzenia wniosków jest ich prawidłowe wypełnienie. Proszą o to, aby zadbać o te rzeczy przed ich złożeniem. W razie problemów warto również skorzystać z pomocy telefonicznej lub poradników w Internecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group