Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wolontariusze mile widziani

Sobota, 19 lipca 2014, 10:32
Aktualizacja: 10:33
Autor: red.
Centrum Wolontariatu działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy czeka na wszystkich chętnych, którzy chcą zostać wolontariuszami. W Centrum prowadzone są co dwa tygodnie specjalne szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy.

Akcja skierowana jest do osób, którzy mają sporo wolnego czasu i chcieliby się nim podzielić z innymi, a przy okazji lubią aktywności związane ze sferą kulturalno-oświatową czy sportowo-rekreacyjną.

- Jest to także propozycja dla tych, którzy są zainteresowani pracą z młodzieżą, osobami starszymi, dziećmi w tym również z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Dzięki udziałowi w tym przedsięwzięciu można zdobyć nowe doświadczenie, nawiązać nowe, ciekawe znajomości, a przede wszystkich pomagać innym. – informuje Dorota Szyłobryt z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Oferta Centrum Wolontariatu jest więc skierowana do wszystkich tych, którzy chcą pracować z dziećmi i młodzieżą, brać udział w zajęciach terapeutycznych organizowanych dla osób niepełnosprawnych, wzbogacić swój warsztat pracy w zakresie nauki języków obcych, posiadają zdolności artystyczne, charakteryzują się cierpliwością, dużą wrażliwością i komunikatywnością. Centrum nawiązało współpracę ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Miejskim Przedszkolem Integracyjnym nr 16 w Świdnicy oraz Fundacją Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”.

- Dzięki nawiązanej współpracy istnieje możliwość skierowania osób chętnych do niesienia pomocy innym do wyżej wymienionych instytucji, gdzie będą mogły realizować swoje zainteresowania. – dodaje Dorota Szyłobryt z MOPS.

Szczegółowych informacji na temat odbywających się szkoleń można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świdnicy, ul. Wałbrzyska 15, I piętro, pokój 101 (pan Łukasz Sławniewicz – pracownik socjalny) lub w pokoju nr 102 (pani Sylwia Łopacka – psycholog).

(Monika Żmijewska UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group