Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1027
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Roztoka: WOŚP Roztoka 2016

Środa, 13 stycznia 2016, 10:46
Autor: opr.red.
Roztoka: WOŚP Roztoka 2016
Fot. www.dobromierz.pl
10 stycznia w Roztoce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tegoroczną zbiórkę przeprowadzono pod hasłem "Mierzymy wysoko" z przeznaczeniem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Sztab utworzony przez Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza Roztoce pod przewodnictwem Justyny Wojtowicz przygotował wiele atrakcji w miejscowej świetlicy wiejskiej. Na początek można było zapoznać się z krótką historią WOŚP, oglądając prezentację multimedialną wykonaną przez ucznia klasy V Szymona Blatkowskiego. Następnie uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej przedstawili bajkę pt. "Jaś i Małgosia", natomiast nauczyciele zaprezentowali się w opowieści o trzech świnkach.

Kolejnym punktem programu był pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez OSP z Roztoki i Dobromierza, a także prezentacja amatorskiego samochodu rajdowego. Nie mogło zabraknąć występu najmłodszych mieszkańców gminy. W tradycyjnych jasełkach wystąpiły dzieci z Małego Przedszkola z Roztoki i Dobromierza. Grupa "Fire Dance" ze Szkoły Podstawowej w Gniewkowie zaprezentowała swoje umiejętności taneczne, Jakub Wójcik - uczeń roztockiego gimnazjum - zagrał na keyboardzie, zaś dzieci z gminy Dobromierz dały pokaz karate. Imprezę zakończył widowiskowy pokaz ognia przygotowany przez grupę z Bolkowa.

Dużo emocji wzbudziła aukcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, plakaty), karnety do salonu piękności, na basen, jazdę konną i obiad oraz przejazd rajdówką wokół Roztoki. Licytowano także serduszka WOŚP oraz kalendarz Pogoni Baltica Szczecin z autografami zawodniczek.

Tradycyjnie uruchomiono na ten dzień kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami, które przygotowali rodzice. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół z inicjatywy GOKSiR rozegrano turniej piłki siatkowej. Warunkiem uczestnictwa była wpłata 50 zł od drużyny na rzecz WOŚP.

24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Roztoce przy współpracy z pozostałymi placówkami oświatowymi z terenu gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Dobromierzu oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Roztoki i Dobromierza po raz kolejny zakończył się sukcesem. Na konto fundacji Jurka Owsiaka wpłynęło 9568,52 zł oraz złota obrączka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group