Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: WOŚP w Świdnicy – Wieża Ratuszowa na licytację i wiele innych atrakcji

Sobota, 5 stycznia 2013, 0:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 stycznia 2013, 13:55
Autor: red.
Świdnica: WOŚP w Świdnicy – Wieża Ratuszowa na licytację i wiele innych atrakcji
Fot. użyczone
W niedzielę 13 stycznia rusza kolejny, już 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze zebrane w czasie przedsięwzięcia Fundacja WOŚP chce podzielić. Połowę wykorzysta na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, połowę zaś na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo–leczniczych. W tym drugim przypadku pomoc Orkiestry trafi tylko do kilku wybranych placówek w każdym województwie.

W Świdnicy będzie muzycznie i głośno. Stu wolontariuszy będzie zbierać datki do puszek. Przewidujemy aukcje na żywo i w internecie. Prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek wystawi na internetową licytację władanie nad Wieżą Ratuszową, jeden z tygodników pierwszą stronę, a inni darczyńcy równie ciekawe fanty. Tradycyjnie o godz. 20.00 orkiestrową zbiórkę zakończy „Światełko do nieba” – mówi Tomasz Jamróg, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jedną z najciekawszych licytacji będzie możliwość zdobycia „Jednodniowego Certyfikatu oddania we władanie Wieży Ratuszowej w Świdnicy”, wydanego przez prezydenta Świdnicy. Zwycięzca aukcji, która niebawem ruszy na www.aukcje.wosp.org.pl będzie mógł w wybrany poniedziałek 2013 r. stać się właścicielem Wieży Ratuszowej. Będzie mógł się tam wybrać z rodziną lub znajomymi na zwiedzanie i spędzić dzień w wyjątkowym obiekcie.

***

Już 12 stycznia rozpoczniemy Orkiestrę od spektaklu „Królik, Królik”, z którego wpływy trafią na konto Fundacji. Aktorzy projektu „Alchemia teatralna” postanowili własną grą wesprzeć inicjatywę WOŚP. Ostatnie bilety do nabycia w Informacji Turystycznej w Rynku.

W niedzielę, 12 stycznia od godzin porannych świdnicki Rynek opanuje orkiestrowa Giełda Staroci, która tradycyjnie wypełni centrum miasta do godzin popołudniowych. Na pewno nie zabraknie na niej wolontariuszy WOŚP.
Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na orkiestrowy Bieg Noworoczny „Świdnica 2013”, który wystartuje od godz. 12.00 w Parku Centralnym (ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej). Każdy zawodnik otrzyma pamiątkową koszulkę, a i tam nie zabraknie wolontariuszy WOŚP.

Klub Bolko (pl. Grunwaldzki) będzie muzycznym centrum orkiestrowego sztabu w Świdnicy – od godz. 14.00 będą się tam prezentować zespoły muzyczne, które zgłosiły się, aby wesprzeć szczytny cel 21. Finału. Na scenie Klubu Bolko pojawi się 10 artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne, od hip-hopu przez rocka aż po punk i metal.

Całość będzie podzielona na trzy bloki: o godzinie 14.00 zabrzmi coś dla fanów ciężkich i szybkich stylów, następnie o 16.00 przyjdzie czas na bardziej melodyjne, rockowe granie, a na zakończenie od 18.00 do 20.00 będzie można usłyszeć hip-hop i funk – wylicza dyrektor Jamróg.

Zespoły, które zaprezentują się na scenie to (w kolejności alfabetycznej): Anal Front, A-Wers, Ballistic, Chopped Brain, Cockroach, Collision, Crash, Guys of Destruction, Rock Symptom, Sticky Icky. Wsparcie techniczne dla występów zapewni DJ Marqs. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny na stronie organizatora: www.sok.com.pl.

Na godzinę 19.00 w Klubie Bolko zaplanowano główną licytację fantów, których listę prezentujemy poniżej.

Od godz. 14.00 na parkingu przed Sądem Okręgowym (pl. Grunwaldzki) będą prezentowane samochody terenowe skupione wokół forum Sudetyoffroad.pl. W pojazdach będzie można się fotografować, a zdjęcia będą do ściągnięcia ze strony www.sudetyoffroad.pl.

Finał WOŚP o godzinie 20.00 zakończy „Światełko do Nieba”. W tej jednej chwili w całej Polsce rozbłyśnie niebo – pokaz fajerwerków planujemy wykonać z dachu Klubu Bolko (najlepsze miejsce do oglądania to pl. Grunwaldzki).

Lista fantów przeznaczona na licytację:
• Jednodniowy Certyfikat oddania we władanie Wieży Ratuszowej w Świdnicy przyznany przez Prezydent Miasta Świdnicy – wyłącznie aukcja internetowa aukcje.wosp.org.pl – cena wywoławcza 500 zł.
• Pierwsza strona tytułowa wraz z artykułem w „Tygodniku Świdnickim – Świdnica Fakty” – fundator nagrody – Arete Media Group SA wydawca tygodnika – wartość fantu – 2500 zł netto,
• 5 miesięczny kurs językowy ufundowany przez szkołę języka angielskiego „Flex English”. Kursy trwające od lutego do czerwca dla osób początkujących lub średniozaawansownych. Zajęcia 2 razy w tygodniu po 60 minut. Wartość pojedynczego kursu to 560 zł, a cena wywoławcza podczas licytacji to 200 zł,
• „Karnet Książęcy”, który ufundowała Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko–Jaworskie” – będzie on upoważniać do darmowego udziału we wszystkich rajdach książęcych w 2013 roku – wyłącznie aukcja internetowa aukcje.wosp.org.pl – cena wywoławcza to 300 zł,
• Seanse dedykowane ufundowane przez Cinema 3D, czyli możliwość złożenia życzeń, podziękowań, wyznań itp. na przygotowanej przez Cinema 3D planszy, oczywiście po uprzednim uzgodnieniu ze zlecającym tekstem i ewentualnym zdjęciem, która zostanie zaprezentowana jednorazowo przed wybranym przez zlecającego seansem z regularnego repertuaru do końca stycznia. W regularnej ofercie taka usługa kosztuje 50 zł,
• 3 karnety uprawniające do 10 wejść na basen przy ul. Równej w Świdnicy – ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy,
• 3 karnety uprawniające do 10 wejść na lodowisko przy ul. Śląskiej w Świdnicy – ufundowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Świdnicy,
• 5 ekstremalnych wycieczek autami off road z terminem do uzgodnienia z osobami, które je wylicytują – ufundowane przez użytkowników forum Sudetyoffroad.pl
• Zestaw pamiątkowych gadżetów związanych z 21. Finałem: koszulka z certyfikatem Jurka Owsiaka, kalendarz WOŚP, kubek, pamiątkowy znaczek z 20. Finału WOŚP, dwie pamiątkowe karty prepaid MasterCard® Woodstock.

Zainteresowanych przekazaniem kolejnych fantów prosimy o kontakt mailowy sok@sok.com.pl lub dostarczenie ich do punktu Informacji Turystycznej w Świdnicy (Rynek, ul. Wewnętrzna).

Rzeczy, które nie znajdą nabywców podczas niedzielnego finału trafią na portal aukcje.wosp.org.pl.

(UM Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group