Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: WOŚP w Żarowie

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 17:24
Autor: red
Żarów: WOŚP w Żarowie
Fot. UM Żarów
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w tym roku już po raz 28. Tradycyjnie do tej szlachetnej zbiórki przyłączyli się również chętnie mieszkańcy naszej gminy.

W niedzielę, 12 stycznia na ulice miasta i okolicznych wsi wolontariusze wyposażeni w czerwone serduszka-naklejki i identyfikatory zbierali pieniądze na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. Na wszystkich uczestników wspólnej zabawy czekało mnóstwo atrakcji przygotowanych przez żarowski sztab WOŚP, Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski „Bajkowa Kraina”. W sumie żarowski sztab zebrał rekordową kwotę 41.131,03 złotych, przy czym czekamy jeszcze na wpłatę kwoty 870 złotych z licytacji za piekarnik i koszulkę.

Od godzin porannych wolontariusze WOŚP „pukali do serc” mieszkańców. Jako pierwsze na wspólną zabawę zaprosiło Bajkowe Przedszkole i Żłobek Miejski "Bajkowa Kraina" w Żarowie. Były jasełka w wykonaniu dzieci, licytacja, rozstrzygnięcie konkursu na ozdobę „Bożonarodzeniowy Anioł”, pyszności w świątecznej kawiarence, kiermasz świątecznych kartek i zajęcia artystyczne. Dodatkową atrakcją była wizyta grupy strzeleckiej "ADHD" z replikami broni. To była wspaniała niespodzianka, nie tylko dla samych dzieci.

Na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żarowie zagrali i zaśpiewali w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie lokalni artyści. Z pokazem sekcji tanecznej wystąpiły dzieci z Kids Dance oraz akrobatki z sekcji akrobatycznej działającej przy GCKiS. Na scenie zagrali Krukowianie, Senyor Rici, Żarowska Orkiestra Dęta oraz zespoły Luna i Nowe Music. Tradycyjnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można było wspomóc kupując ciasta upieczone przez panie z żarowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, nabyć drobiazgi w WOŚP-owskiej loterii i wziąć udział w licytacji przedmiotów ufundowanych przez darczyńców. Wśród atrakcji były również gry planszowe, w które można było zagrać w żarowskiej bibliotece z aktorami Teatru Bezdomnego w Żarowie.

Licytacja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród świątecznych gadżetów można było wylicytować grafiki Ryszarda Łomańskiego, vouchery do Restauracji Biały Las, żeglowanie z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, książki Tajemnice Ziemi Żarowskiej wraz z autografem autora – Bogdana Muchy, fotografie wykonane przez członków Żarowskiego Klubu Fotograficznego, sesję fotograficzną wykonaną przez Małgorzatę Niewadę i wiele innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group