Poniedziałek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 759
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: WOŚP zagra w Jaworzynie

Czwartek, 1 grudnia 2022, 9:17
Aktualizacja: 10:17
Autor: red
Jaworzyna Śląska: WOŚP zagra w Jaworzynie
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy to cel najbliższego, 31. już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy zakupione urządzenia będą służyć wszystkim, a nie tylko określonej grupie pacjentów. Tradycyjna kwesta odbędzie się 29 stycznia, już dziś jednak można rejestrować firmowe puszki stacjonarne.

Fundacja WOŚP uruchomiła już rejestrację firmowych puszek stacjonarnych. To tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do firmowej puszki stacjonarnej) i lokalu – np. sklepu, zakładu fryzjerskiego, biblioteki czy barbera.

Jeżeli chcesz, żeby w Twojej firmie, zakładzie pracy, sklepie lub innym miejscu na terenie gminy Jaworzyna Śląska stanęła puszka, do której będzie można zbierać środki na wsparcie 31. finału WOŚP, możesz zarejestrować się na stronie https://iwolontariusz.wosp.org.pl/, wyszukać sztab w Jaworzynie Śląskiej i zaaplikować o przyznanie puszki.

Numer sztabu: #2094

Nazwa: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna Jaworzyna Śląska

Zbiórka do firmowych puszek stacjonarnych może odbywać się w dniach od 10 grudnia do 29 stycznia.

Finał dla wszystkich - małych i dużych - takie hasło przyświeca 31. finałowi WOŚP. Podczas wydarzenia będą zbierane środki na zakup sprzętu medycznego, który identyfikuje bakterie prowadzące do sepsy. Takie urządzenia z powodzeniem wykorzystywane są w innych krajach.

- Sepsa to nie jest bakteria, sepsa to jest zespół objawów, który bardzo często prowadzi w dramatyczny i szybki sposób do zgonu. Dane Światowej Organizacji Zdrowia mówią, że co piąty zgon na świecie, 20% ludzi, które umiera, umiera z powodu sepsy. To wielki ogólnoświatowy killer. Podstawową sprawą jest wczesne rozpoznanie, dysponowanie najnowszymi metodami diagnostycznymi i szybkie wdrożenie leczenia. Każda godzina jest na wagę złota, każda godzina oznacza uratowanie czyjegoś życia. Idziemy na wojnę, idziemy na wojnę z wielkim zabójcą - mówi Bohdan Maruszewski, członek Zarządu Fundacji WOŚP.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group