Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 894
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wpadka 26–latka

Poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 11:22
Aktualizacja: 13:25
Autor: red
powiat świdnicki: Wpadka 26–latka
Fot. KPP Świdnica
Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 26–letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę, z których można by uzyskać blisko 2000 porcji handlowych tych narkotyków.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mężczyznę, podejrzanego o posiadanie środków psychotropowych oraz substancji odurzających. Policjanci podczas przeszukania pojazdów zaparkowanych na posesji oraz mieszkania zatrzymanego min. w głośniku, w papierośnicy czy w termosie ujawnili biały proszek oraz susz roślinny koloru zielonego.

Badania narkotesterem potwierdziły, że biały proszek to amfetamina, a susz roślinny to marihuana. Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast jego właściciel do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz substancje odurzające w postaci marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 2000 porcji handlowych tych narkotyków.

Mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał już zarzuty w tej sprawie dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości środków psychotropowych, za co grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group