Środa, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 1198
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wpadka łodzianina

Środa, 16 lutego 2022, 8:21
Aktualizacja: 10:22
Autor: red
powiat świdnicki: Wpadka łodzianina
Fot. KPP Świdnica
Policjanci ze świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 33 – letniego mieszkańca województwa łódzkiego, który znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie wykonywania czynności przez policjantów okazało się, że mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy.

W poniedziałek (14.02.022 r.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli 33 – letniego kierowcę Peugeot, który, aż o 63 km/h przekroczył dozwoloną prędkość pędząc 123 km/h na „sześćdziesiątce” . Mężczyzna nie kwestionował tego, że przekroczył dozwoloną prędkość. Na 33-latka nałożony została mandat w wysokości 2000 zł.

Dalsze czynności wykazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawa mężczyzny zostanie skierowana do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie . Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku nowymi przepisami w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu kierującego pojazdem mechanicznym np. samochodem, który nigdy nie posiadał uprawnień, funkcjonariusze za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym nie wystawią już mandatu karnego, a sporządzą dokumentację do sądu, który to natomiast orzeka w stosunku do kierującego wysoką grzywnę oraz dodatkowo, obligatoryjnie w postępowaniu, sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowie już za przestępstwo, nie za wykroczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group