Niedziela, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 785
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wraca temat parkowania

Piątek, 12 sierpnia 2022, 15:47
Autor: red
REGION: Wraca temat parkowania
Fot. KMP Wałbrzych
Co roku w okresie wakacyjnym policjanci ruchu drogowego częściej odwiedzają Zagórze Śląskie, a wszystko to przez kierujących, którzy niestety nieprawidłowo parkują swoje samochody– utrudniając w ten sposób ruch dookoła Jeziora Bystrzyckiego.

Zagórze Śląskie to miejscowość, która każdemu oferuje mnóstwo atrakcji i aktywności, dlatego od wielu lat w okresie letnim obserwujemy tam wzmożony ruch pojazdów. Niestety często wiąże się to z dużymi utrudnieniami na drodze wokół Jeziora Bystrzyckiego, dlatego policjanci stale nadzorują ten rejon.

Największym problemem jest nieprawidłowe parkowanie samochodów dookoła akwenu. Niestety, jak co roku, duża ilość osób nie stosuje się do ustawionych znaków zakazu parkowania. Często pojazdy pozostawiane są po obu stronach drogi. W takich sytuacjach każdy, kto pozostawi swój pojazd w miejscu niedozwolonym, musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Szczególnie w sytuacji kiedy parkując swój samochód w sposób niewłaściwy, kierujący stworzy zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub będzie utrudniał ruch. Wtedy to źle zaparkowany samochód na lawecie może trafić nawet na parking strzeżony na koszt kierującego.

Mandat za nieprawidłowe parkowanie to 100 złotych i 1 punkt karny. Jeżeli policjant zdecyduje się sporządzić dokumentacja do wniosku o ukaranie, w sądzie grzywna może wynieść nawet do 5 tysięcy złotych.

To samo jednak tyczy się działań w innych miejscowościach powiatu wałbrzyskiego, takich jak Szczawno-Zdrój. Tam również w weekendy często turyści parkują samochody gdzie się tylko da, w ten sposób tamując ruch i niekiedy utrudniając dojazd służbom ratowniczym do miejsca zdarzenia.

Dlatego apelujemy do mieszkańców powiatu świdnickiego o parkowanie swoich pojazdów tylko w miejscach dozwolonych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group