Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 910
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wraca Truskawka

Piątek, 28 lutego 2020, 17:13
Aktualizacja: Sobota, 29 lutego 2020, 15:15
Autor: red
Świdnica: Wraca Truskawka
Fot. organizatorzy
Kolejne premiery audio i wideo promują sobotnią Truskawkę w Świdnicy.

Świdnicki duet Bluefaces grający coldwave i strzegomski, bluesowy Ślad to kolejne dwa zespoły, które w tym tygodniu miały premiery najnowszych utworów nagranych w sali teatralnej ŚOK. W sobotę wystąpią w Klubie Bolko w ramach trzeciej tegorocznej części Świdnickiego Przeglądu Muzycznego "Truskawka". Razem z nimi pojawi się Johnny Trzy Palce.

"Setka w teatrze" (http://sok.com.pl/setka/) to projekt Świdnickiego Ośrodka Kultury, w ramach którego lokalne zespoły nagrywają swoją muzykę. Dwie edycje zaowocowały współpracą z 14 grupami tworzonymi przez ponad 50 muzyków! Efekty działań dostępne są na kanale Youtube: http://www.youtube.com/c/ŚwidnickiPrzeglądMuzyczny. W trwającej edycji mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć najnowsze utwory Mindless i Toxide a w tym tygodniu Bluefaces i Ślad. Kolejne już wkrótce.

Planowany harmonogram sobotniego wydarzenia:
19:00 bramka
19:30 Bluefaces
20:30 Johnny Trzy Palce
21:30 Zespół Ślad

BLUEFACES
Jedyny duet w przeglądzie, do tego z najbardziej elektronicznym repertuarem. Syntezatorowe, melodyjne podkłady i łagodny wokal śpiewający po Polsku niosą duży potencjał przebojowości. Skład: Kamil Szokało (wokal/gitara/klawisze), Bartek Szumin (wokal/klawisze/sample).

JOHNNY TRZY PALCE
Zwyciężyli na Truskawce 2012 a parę lat później wydali płytę "Wszystko będzie dobrze" (2015). I chyba tak jest! Mimo dosadnych tekstów (a może dzięki nim?) potrafią porwać publiczność do tańca, co owocuje zaproszeniami na wiele wydarzeń w całej Polsce. Skład: Michał Moskal (gitara akustyczna, wokal), Michał Kumięga (gitara elektryczna, wokal), Konrad Żemojcin (banjo, mandolina, harmonijka), Bartek Łysionek (gitara basowa), Adam Radecki (perkusja).

ŚLAD
Pojawili się na lokalnej scenie niespodziewanie i w 2019 roku zagrali chyba rekordową ilość koncertów, zdobywając także kilka nagród. Robią to w duecie, trio, a ostatnio także w kwartecie. Skład: Rafał Oryńczak (wokal/gitara), Andrzej Oryńczak (wokal/gitara), Marcin Rut (bas), Wiktor Wasylik (perkusja).

Zapraszamy do obejrzenia wideo z nagrań:
Bluefaces - Wiem ("setka" 2020):


Johnny Trzy Palce - Spowiedź Barmana ("setka" 2019):

Zespół Ślad - Jestem Inny ("setka" 2020):

Kolejne koncerty w ramach Świdnickiego Przeglądu Muzycznego:
14 marca / POP/FUNK / Iluminator + Luna Park + DSW
28 marca / ETNO/FOLK / Srednusha + Organic Sounds
25 kwietnia / BLUES/FUNK / Take Blues + FanKlub + Browar Band

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group