Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Niemcy: Wrócili pełni wrażeń

Sobota, 9 sierpnia 2014, 23:29
Aktualizacja: 23:30
Autor: red.
Niemcy: Wrócili pełni wrażeń
Fot. UM Żarów
Grupa 10 gimnazjalistów w ramach nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe spędziła dwa niesamowite tygodnie w Niemczech w towarzystwie młodzieży z Francji i Niemiec. Park linowy, wizyta w schronisku dla fok, plażowanie, wycieczki rowerowe i wiele innych atrakcji sprawiły, że wyjazd ten na długo pozostanie w ich pamięci.

- Najbardziej podobało nam się to, że mogliśmy poznać ciekawych ludzi z innych krajów, nauczyć się niektórych zwrotów w języku niemieckim i francuskim, sprawdzić nasze umiejętności językowe - przyznają uczestnicy kolonii. Największą atrakcją dla młodzieży z żarowskiego gimnazjum okazały się przeprawy kajakami i promem, wizyta w Bremen, zwiedzanie schroniska dla fok i wielkiej stoczni, gdzie powstają ekskluzywne statki rejsowe. - Bardzo podobało mi się również w parku linowym. Nigdy wcześniej nie byłem w takim miejscu, a zabawa była przednia. No i plażowanie nad Morzem Północnym czy nad pięknymi jeziorami, albo bieg na orientację w terenie - to był świetny czas! - opowiada Konrad Skóra. - Muszę przyznać, że opłacało się uczyć, pilnować obowiązków szkolnych przez cały rok, żeby wakacje spędzić na takiej udanej kolonii. Atmosfera panująca w ośrodku i między nami była bardzo przyjazna, wszyscy nawzajem się szanowali. Było cudownie! " - dodaje Paulina Zajko-Ignatowicz.

Wieczorne godziny wypełnione były rozgrywkami w bilarda, koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Grupa z Polski wiodła prym w rozgrywkach piłki siatkowej, grupa z Francji w piłce nożnej a z Niemiec w kajakarstwie. - Bardzo miło spędziliśmy te dwa tygodnie i nie brakowało nam rozrywki - podsumowuje Lidia Kalandyk.

- W imieniu swoim i wszystkich uczestników kolonii, chciałam podziękować panu burmistrzowi Leszkowi Michalakowi za to, że nas szczególnie nagrodził, za nasze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe - mówi Wiktoria Wawrzyniak. - Dzięki temu mogliśmy zwiedzić inne państwo, zobaczyć piękne okolice, poznać rówieśników z Niemiec i Francji. Podziękowania należą się również stowarzyszeniu Plus Europa, naszej wspaniałej pani dyrektor Helenie Słowik i kochanej pani Izabeli Osieckiej, która opiekowała się nami na kolonii."

Rzeczywiście kolonia w Niemczech to wspaniała przygoda, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Nowe przyjaźnie, nowe doświadczenia, przełamanie różnych barier, pokonanie własnych lęków - to sprawia, że wszyscy wrócili bogatsi o niezapomniane przeżycia.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group