Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1171
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Wsparcie dla uczniów

Piątek, 24 września 2021, 11:50
Autor: red
Gmina Marcinowice: Wsparcie dla uczniów
Fot. UG Marcinowice
Dofinansowanie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej na zajęcia wspomagające dla uczniów.

Minister Finansów Funduszy Zewnętrznych i Polityki Regionalnej w dniu 16 września 2021 r. przyznał Gminie Marcinowice kwotę 15 750 zł ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej. Środki zostały przyznane z tytułu finansowania zajęć wspomagających uczniów w opanowaniu i utrwalaniu wiadomości i umiejętności z wybranych obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego oraz zajęć z języka mniejszości narodowej, języka mniejszości etnicznej oraz języka regionalnego.

W Gminie Marcinowice takie działania edukacyjne zostaną przeprowadzone w Szkole Podstawowej w Marcinowicach w ilości 135 godzin (j. polski, matematyka, chemia, j. angielski) i Szkole Podstawowej w Strzelcach w ilości 90 godzin (j. polski, matematyka). Zajęcia przeprowadzone zostaną w klasach IV – VIII.

Zajęcia wspomagające tzw. pocovidowe realizowane są w oparciu o rozporządzenie MEiN w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group