Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Wspierają gminne zabytki

Wtorek, 1 maja 2018, 15:12
Aktualizacja: Środa, 2 maja 2018, 11:14
Autor: red
Gmina Dobromierz: Wspierają gminne zabytki
Fot. UG Dobromierz
Wiekowe, zabytkowe kościoły niejednokrotnie wskazują na stan wymagający modernizacji.

W związku z tym gmina Dobromierz corocznie troszczy się o zabezpieczenie funduszy na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy gminnych zabytkach.

Również w tym roku, po raz kolejny z gminnego budżetu przekazane zostanie dofinansowanie na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku. Jest to wynik akceptacji wniosków jakie złożyła Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Biskupa i Męczennika w Roztoce.

Dotacja w kwocie 25 tys. zł zostanie wykorzystana na sfinansowanie prac związanych z odwodnieniem i remontem elewacji kościoła parafialnego pw. św. Michała Archanioła w Dobromierzu. Natomiast 12,5 tys. zł dofinansowania zostanie przeznaczone na prace związane z renowacją witraży w kościele parafialnym w Roztoce.

Zgodnie z procedurą wnioski zostały zatwierdzone przez wójta Jerzego Ulbina i przedłożone do zaopiniowania Komisji Socjalnej i Komisji Budżetowej. Ostateczną decyzję o przekazaniu dofinansowania gminni radni podjęli jednogłośnie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group