Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wspierają Polaków na Kresach

Czwartek, 13 czerwca 2024, 13:43
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wspierają Polaków na Kresach
Fot. SP Jaworzyna Śląska
Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej nie zapominają o naszych rodakach zamieszkujących za wschodnią granicą. Jak co roku zorganizowali kwestę na ich rzecz i… zebrali prawie 5,5 tysiąca złotych.

W niedzielę, 9 czerwca wolontariusze ze szkoły w Jaworzynie Śląskiej, współpracujący od wielu lat z fundacją Studia Wschód, zorganizowali kwestę ,,Pamiętamy. Wspieramy”, która miała na celu zebranie pieniędzy na rzecz naszych rodaków mieszkających na terenach objętych wojną. Akcja odbyła się w parafii pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

- W imieniu kwestujących nauczycieli i uczniów pragniemy wyrazić wdzięczność -parafianom, którzy przyłączyli się do naszej akcji, niosąc pomoc potrzebującym. Okazane wsparcie duchowe i materialne z pewnością odczują nasi rodacy zamieszkujący tereny objęte walkami. Tylko tyle i aż tyle mogliśmy zrobić dla tych, którzy są w potrzebie, cierpią niedostatek, przeżywają traumę wojny – informuje Magdalena Glińska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej.

Cała kwota została przekazana na konto fundacji Studio Wschód i jest przeznaczona na pomoc naszym rodakom na Ukrainie.

foto: SP w Jaworzynie Śląskiej

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group