Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Wspierają turystykę

Sobota, 11 lipca 2020, 11:55
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Wspierają turystykę
Fot. UM Żarów
8 lipca 2020 roku Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” Krystian Ulbin podpisał umowy z grantobiorcami na kwotę 114 795,00 zł z przeznaczeniem na budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

– Skutecznie wdrażamy Lokalną Strategię Rozwoju, wspierając zarówno inwestycje gmin jak i właśnie organizacji pozarządowych, które są najbliżej mieszkańców – podkreśla Krystian Ulbin, Prezes LGD.
W ramach grantu „Razem dla Sołectwa” wsparcie otrzymali:

Fundacja Dobrego Startu w kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Aktywizacja przez sport – budowa boiska rekreacyjnego”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewkowie w kwocie 40 000 zł na zadanie pn. „Budowa wiaty rekreacyjnej w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem terenu” oraz na zadanie pn. Siłownia plenerowa „Aktywność na świeżym powietrzu”.

Stowarzyszenie „Nasze Dzieci – Wspólna Szkoła” W Zastrużu w kwocie 25 000 zł na zadanie pn. „Zbudujmy Razem Aktywną Wioskę”.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Promocji Wsi Grodziszcze „Sztafeta Pokoleń” w kwocie 24 795 zł na zadanie pn. „Wkręć się w rower”.

W ramach operacji powstanie dziewięć nowych obiektów infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na obszarze LGD Szlakiem Granitu na terenie gmin: Dobromierz, Świdnica oraz Żarów. Projekty realizowane przez lokalne organizacje pozarządowe wpisują się w realizację Lokalnej Strategii Rozwoju i przyczynią się do rozwoju ogólnodostępnej infrastruktury.
– Powstała infrastruktura będzie służyć lokalnym społecznościom w zakresie zagospodarowania czasu wolnego w sposób aktywny, a także na rzecz turystów, którzy skorzystają z podejmowanych działań – mówi Krystian Ulbin z LGD Szlakiem Granitu.

W ramach operacji powstanie:
1) boisko rekreacyjno-sportowe w Dobromierzu wraz z potrzebną infrastrukturą, w tym stojakami na rowery,
2) altana przy świetlicy wiejskiej w Gniewkowie wraz z zagospodarowaniem terenu,
3) siłownia zewnętrzna w Gniewkowie,
4) tyrolka wraz ze stołem do szachów i warcabów oraz hotele dla owadów w miejscowości Zastruże,
5) stacje naprawy rowerów we wsiach Lubachów, Bystrzyca Dolna, Pszenno, Wiśniowa oraz Grodziszcze.

Ponadto projekty zakładają nasadzenia roślin, w tym łąk kwietnych a także organizację inicjatyw integrujących mieszkańców.

Zadania będą realizowane w ramach działania 19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji realizowanych w ramach projektu grantowego dla przedsięwzięcia IV. „Aktywna społeczność „Szlakiem Granitu” objętego Lokalną Strategią Rozwoju na lata 2014-2020 Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Grantu” w zakresie rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej.

8 lipca 2020 roku Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” Krystian Ulbin podpisał umowy z grantobiorcami na kwotę 114 795,00 zł z przeznaczeniem na budowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group