Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wspólnie w sprawie rzeki

Sobota, 16 lutego 2013, 11:00
Aktualizacja: 11:01
Autor: red.
Świebodzice: Wspólnie w sprawie rzeki
Fot. użyczone
Gmina Świebodzice zwróciła się z pilnym wnioskiem do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o oczyszczenie koryta rzeki Pełcznicy. Dno rzeki jest mocno zamulone, rosną w nim także liczne drzewa, co powoduje realne zagrożenie powodziowe zwłaszcza, gdy zaczną się wiosenne roztopy.

Co ciekawe, podczas przeprowadzonej w terenie wizji lokalnej aktywny udział we wskazaniu najbardziej newralgicznych punktów mieli mieszkańcy Cierni. Wspólnie z urzędnikami świebodziczanie obejrzeli cały odcinek rzeki i wytyczyli 6 najważniejszych miejsc, w których trzeba podjąć prace.

To efekt ustaleń, które zapadły jeszcze na listopadowych spotkaniach burmistrza miasta Bogdana Kożuchowicza z mieszkańcami Świebodzic w ramach półmetka kadencji. W dzielnicy Ciernie ludzie zaapelowali o to, by oczyścić rzekę i zmniejszyć tym samym zagrożenie powodziowe. Zarządcą rzeki jest RZWG, a gmina Świebodzice już niejednokrotnie zwracała się o przeprowadzenie takich prac (zresztą, wielokrotnie samorząd robił to we własnym zakresie). Burmistrz Bogdan Kożuchowicz zaprosił wówczas mieszkańców do współpracy w tym zakresie i wskazanie najbardziej zagrożonych, ich zdaniem, miejsc.

Taka wspólna komisja spotkała się w terenie 15 stycznia. W pracach wzięło udział dwóch pracowników Wydziału Infrastruktury Technicznej UM oraz czterech mieszkańców Cierni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group