Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 1924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wspólnoty są zainteresowane

Niedziela, 27 sierpnia 2023, 7:11
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wspólnoty są zainteresowane
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Ponad 50 osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej Sp. z. o.o., jakie odbyło się w czwartek, 24 sierpnia w hali sportowo–edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej. Mieszkańcy zapoznali się z możliwościami pozyskania dofinansowania na termomodernizacje budynków. Pierwsze wspólnoty już zadeklarowały wolę wnioskowania o środki.

Spotkanie miało związek z dofinansowaniami na termomodernizację budynków mieszkalnych. Wzięli w nim udział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, zastępca burmistrza Justyna Chrebela oraz przedstawiciele ZUK w Jaworzynie Śląskiej Sp. z.o.o. – w tym prezes Ryszard Dyko.

Wspólnoty mają możliwość pozyskania z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027 dofinansowania nawet do 80% kosztów kwalifikowanych na prace związane z termomodernizacją, m.in. ocieplenie przegród budowlanych, wymianę drzwi, okien, wymianę źródeł ciepła na ekologiczne, instalację urządzeń OZE. – Przedstawiliśmy mieszkańcom informacje na temat możliwości pozyskania środków, odpowiedzieliśmy na zadawane pytania, a także, tam, gdzie była taka potrzeba, indywidualnie omówiliśmy sytuację poszczególnych wspólnot. Zainteresowanie spotkaniem było bardzo duże, co nas cieszy. Dotarły do nas również pierwsze decyzje wspólnot, że chcą aplikować o środki – relacjonuje Ryszard Dyko, prezes ZUK w Jaworzynie Śląskiej Sp. z.o.o., która zarządza ponad setką wspólnot mieszkaniowych w naszej gminie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group