Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 466
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wspólny projekt w Lampertheim

Wiadomości: Świdnica
Sobota, 26 września 2015, 7:46
Aktualizacja: Niedziela, 27 września 2015, 7:55
Autor: opr.red.
Fot. www.powiat.swidnica.pl
W dniach 08–12.09.2015 r. w miejscowości Lampertheim w powiecie Bergstraße został zrealizowany drugi etap projektu „Mobilność zawodowa–drogą do sukcesu?”, w którym wzięła udział młodzież reprezentująca Gimnazjum Litewskie w Lampertheim oraz szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Świdnickiego: I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy, Zespół Szkół Hotelarsko–Turystycznych oraz Zespół Szkół Mechanicznych.

Wspólny projekt powiatów partnerskich Bergstraße i Świdnickiego jest jednym z 20 zwycięskich projektów wyłonionych w wyniku konkursu Polsko- Niemieckiej Nagrody Młodzieży 2014-2016 ogłoszonego przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży Jugendwerk. Jego celem jest poszerzenie wiedzy i umiejętności młodych ludzi, która będzie pomocna w wyborze kierunku kształcenia, szukania pracy i efektywnego ubiegania się o wybrane stanowisko.

Uczestnicy projektu wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach, podczas których zmierzyli się z zagadnieniami dotyczącymi wyboru przyszłego zawodu, mobilności zawodowej, radzenia sobie ze stresem poprzez stosowanie różnych technik relaksacyjnych oraz zastanawiali się, w jaki sposób wykształcenie może wpłynąć na odniesienie sukcesu zawodowego.

Młodzież wraz z opiekunami wzięła również udział w wizycie w ratuszu w Lampertheim, podczas której odbyło się spotkanie z Burmistrzem Gottfriedem Störmerem. Z niemieckim systemem szkolnictwa uczestnicy projektu mogli zapoznać się podczas wizyty w Gimnazjum im. Lessinga w Lampertheim, będącego przykładam szkoły europejskiej.
W ramach pobytu odbyły się również wycieczki do Muzeum Techniki w Sinsheim oraz zwiedzanie klasztoru w Lorsch, znajdującego się od roku 1991 na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Projekt był również świetną okazją do nawiązania nowych znajomości oraz przyjaźni. Drugi etap, zrealizowany w Lampertheim był kontynuacją spotkania w Krzyżowej, które odbyło się w terminie 26-29.04.2015 r. Projekt uzyskał dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group