Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 622
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Współpraca strażaków na medal

Środa, 7 czerwca 2017, 11:13
Autor: red
Strzegom: Współpraca strażaków na medal
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom oraz Zarząd Oddziału Miejsko–Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Strzegomiu były organizatorami dwudniowego spotkania strażaków z gminy Strzegom i miasta partnerskiego Horice.

Odbyło się ono w ramach międzynarodowego projektu pn. "Czesko-polskie zawody strażackie" ("Česko-polské hasičské závody").

Projekt jest współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wartość całkowita projektu wynosi ponad 27,5 tys. euro, z czego gmina Strzegom wydatkuje ok. 13 tys. euro i otrzyma ok. 11,5 tys. euro dofinansowania.

W późne piątkowe popołudnie w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyła się konferencja nt. "Ochotnicze Straże Pożarne w Strzegomiu i Horicach, wczoraj i dziś". Gośćmi konferencji byli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego ze Strzegomiem miasta Podhajce na Ukrainie. W jej trakcie przedstawiono strukturę straży pożarnej w gminie Strzegom, omówiono najważniejsze akcje, w których brały udział nasze jednostki i zapoznano uczestników z bogatą historią jednostek. Strona czeska także zaprezentowała zagadnienia związane z funkcjonowaniem straży pożarnej w Horicach. Jak się okazało, główną różnicą jest posiadanie przez nasze miasto partnerskie zarówno ochotniczej straży pożarnej, jak i państwowej. Konferencja była znakomitą okazją do bliższego poznania się strażaków i zapowiedzią dalszej części spotkania w Strzegomiu.

Sobota rozpoczęła się bardzo atrakcyjnie - szczególnie dla najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom, którzy mogli skorzystać z bezpłatnych lotów balonem na linie na terenie dolnej płyty stadionu OSiR. Następnie balon latał nad Strzegomiem, promując zawody strażackie.

Najważniejszym punktem dwudniowego spotkania były sobotnie zawody sportowo-strażackie. Kilkugodzinne zmagania strażaków w upale dostarczyły wiele emocji publiczności, która mocno dopingowała wszystkim uczestnikom. Strażacy wykazali się wspaniałym wyszkoleniem technicznym, refleksem i świetnym przygotowaniem kondycyjnym. Wśród seniorów najlepsi okazali się ochotnicy ze Stanowic, którzy wyprzedzili zespoły ze Strzegomia i Tomkowic. Reprezentacja Horic wystąpiła gościnnie, osiągając wynik, który dałby jej miejsce w ścisłej czołówce. Warto pochwalić także drużyny z Kostrzy, które były bezkonkurencyjne wśród młodszych kategorii wiekowych. Na zakończenie turnieju wręczono puchary i medale wszystkim startującym drużynom.

- To były wspaniałe dwa dni. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować Urszuli Olszewskiej - prezesowi zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu za świetne zorganizowanie tego przedsięwzięcia. Ufam, że współpraca pomiędzy strażakami będzie się cały czas rozwijać i będą tego wymierne efekty. Jestem pewien, że będzie to współpraca na medal - podsumował burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group