Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 608
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wszystko w rodzinie – fotografie nagrodzone w miejskim konkursie

Wiadomości: Świdnica
Wtorek, 22 lutego 2011, 16:08
Aktualizacja: Środa, 23 lutego 2011, 6:42
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Karolina Borkusz sfotografowała brata, Jan Zieńczuk zdjęcia wykonał dla rodziny z San Francisco, a Artur Mazurek uwiecznił córę. Finaliści konkursu „Zatrzymajmy klimat świąt na dłużej”, który zorganizował Urząd Miejski w Świdnicy, dziś odebrali nagrody w gabinecie prezydenta Wojciecha Murdzka.

Jury przyznało I miejsce i nagrodę w wysokości 500 zł – Karolinie Borkusz za zdjęcie przy ul. Łukowej, II miejsce i nagrodę w kwocie 300 zł – Janowi Zieńczukowi za cykl prac „Świdnica święta” oraz III miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł – Arturowi Mazurkowi za zdjęcie „Kolędnicy”. Fotografie będą wykorzystywane przy promocji miasta, szczególnie świątecznych wydarzeń.

- Świdnicę fotografuję z wielką przyjemnością - powiedział Jan Zieńczuk, ordynator oddziału noworodkowego szpitala Latawiec. - Świdnica jest jak piękna kobieta, trudno zrobić złe zdjęcie.

Pan doktor powiedział też, że Polska jest jak kobieta. - Czasem rozczochrana, czasem niedomyta, ale niektórzy takie kobiety kochają - stwierdził Jan Zieńczuk. - I ja kocham Polskę.

Za to laureatka pierwszego miejsca powiedziała, że kocha fotografię. Karolina Borkusz robi to też zawodowo, niedawno otworzyła firmę i fotografuje imprezy, robi też zdjęcia komercyjne.

Artur Mazurek przyznał, że przy jego zdjęciu pracowała cała rodzina. Żona sypała pomysłami, córka pozowała. - A nagrodę zgarnął kot - stwierdził pan Artur (rodzina postanowiła przekazać nagrodę na zabieg u weterynarza dla pupila).

Doktor Zieńczuk zażartował, że wszyscy świdniczanie, którzy mają mniej niż 35 lat, byli jego pacjentami na oddziale noworodkowym. I rzeczywiście: modelka ze zdjęcia z III miejsca, Ola Mazurek, przeszła przez ręce doktora. - Urodziłam się w Świdnicy i zapewne też byłam pacjentką pana doktora - powiedziała nam Karolina Borkusz.

Nagrodzone prace można oglądać tutaj: Zatrzymali klimat świąt na dłużej i wygrali.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 22-02-2011 17:48
ale czemu wszystkie w tym samy miejscu ?
~ 22-02-2011 17:52
pan Zieńczuk może bardziej skupiłby sie na leczeniu dzieci z RSV a nie fotografowaniem.
~do tego z 17:52 22-02-2011 18:12
A Ty w pracy 24h/7 dni w tygodniu spedzasz? Idioto każdy ma prawo do czasu wolnego i do realizowania pasji.
~Jan Zieńczuk 22-02-2011 20:27
Z całym szacunkiem do wpisującego się - czy wpisującej z godziny 17/48 - - wyjaśniam, że w oddziale noworodkowym takim jak nasz i temuż podobnych, nie leczy się infekcji wirusowych RSV. Wirusy te są tak śmiertelnie groźnie i zaraźliwe - szczególnie dla wcześniaków i dzieci będących w fazie adaptacji - że ze względów epidemiologicznych stworzone są specjalne wydzielone oddziały patologii noworodka takie jak np oddział w Wałbrzychu przy ul. Batorego, lub oddział Patologii Szpitala Dziecięcego im.Korczaka we Wrocławiu. / Nadmieniam, że mój czas pracy w szpitalu wynosi przeciętnie miesięcznie około 300 godzin - czyli plus minus średnio 10 godzin na dobę włącznie z sobotami i niedzielami. / Pozdrawiam jz.
~jan zieńczuk 22-02-2011 20:29
Z POPRAWIONĄ GODZINĄ ... Z całym szacunkiem do wpisującego się - czy wpisującej z godziny 17/52 - - wyjaśniam, że w oddziale noworodkowym takim jak nasz i temuż podobnych, nie leczy się infekcji wirusowych RSV. Wirusy te są tak śmiertelnie groźnie i zaraźliwe - szczególnie dla wcześniaków i dzieci będących w fazie adaptacji - że ze względów epidemiologicznych stworzone są specjalne wydzielone oddziały patologii noworodka takie jak np oddział w Wałbrzychu przy ul. Batorego, lub oddział Patologii Szpitala Dziecięcego im.Korczaka we Wrocławiu. / Nadmieniam, że mój czas pracy w szpitalu wynosi przeciętnie miesięcznie około 300 godzin - czyli plus minus średnio 10 godzin na dobę włącznie z sobotami i niedzielami. / Pozdrawiam jz.
~ 22-02-2011 20:45
FORA INTERNETOWE PISZĄ O PLANOWANYCH BLOKADACH STACJI PALIW !!!!!!!! Tagi: ceny paliw, protest, blokada TREŚĆ POJAWIAJĄCA SIĘ NA FORACH RÓŻNYCH MIAST W POLSCE .... Ogólno polski strajk W sobotę 26 lutego, o godzinie 12.00 organizujemy protest TANKUJEMY ZA ZŁOTÓWKĘ przeciwko zbyt wysokim podatkom nałożonym na paliwa w Polsce, a co za tym idzie, cenom zbliżonym 5 zł za litr. Protest polegać będzie na zablokowaniu dojazdu do każdej ze stacji paliw w mieście. Proszę Was kierowców o czynny udział w proteście - minimum 2 godziny blokady. Bądźmy pierwszym miastem w Polsce, które zrobi takie coś. Wiem z innych for internetowych, że może to być początkiem fali w całym kraju. Celem protestu jest obniżenie akcyzy na kupowane przez nas paliwo. Sukcesem będzie i 30 gr na litrze. Za ceną paliwa idzie podwyżka cen żywności w sklepach. Przy naszych zarobkach - 1300 zł (daj Boże!!!) na rękę - już nas nie stać na podstawowe artykuły. Liczę na to, że ta inicjatywa pozwoli nam wrócić do normalnych cen (3,80 zł za 1 l Pb95 sprzed 2 lat, gdzie cena baryłki ropy była dwukrotnie większa niż teraz). Jestem szarym obywatelem, który walczy o swoje dobro, a tym samym też o dobro reszty społeczeństwa. Powielajcie tę informację na forach, portalach Społecznościowych i wszędzie gdzie to możliwe, przekażcie informację swoim bliskim. Jeden człowiek nic nie zrobi, ale grupa może wszystko. Do dzieła!
~dziewczonka 23-02-2011 17:42
każdy ma prawo do pasji, pozdrowienia dla Pana Doktora - wdzięczna mama

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group